הדברה בבית עם בעלי חיים

חזרה לפורוםחזרה לפורום הרשמההרשמה התחברותהתחברות
  • הדברה בבית עם חתולים כרמית
  • 24/04/2014 12:59
  • צפיות3,568
יש לי שלושה חתולים בבית כשהמבוגרת בהם קרובה להיות בת 15. אני צריכה לעשות הדברה בבית בגלל מכת ג'וקים שהגיעה יחד עם ימי השרב האחרונים ומאוד חוששת, בייחוד לחתולה הזו, כי הבנתי שחומרי ההדברה האלה יכולים להיות מאוד מסוכנים לבע"ח ובטח לכאלה שכבר נחשבים מאוד מבוגרים. חייבת לעשות את ההדברה אבל לא רואה איך. מה לעשות?

• תגובה מהירה
  • הדברה בבית עם בעלי חיים
    ליעד
    ליעד
    מספר הודעות: 16,777
    ותק: 10 שנים ו-11 חודשים
  • 25/04/2014 16:01
  • צפיות1,008
חומרי ההדברה מבוססים בדרך כלל על תרכובות חומרים שאינם ידידותיים לבני האדם ולבעלי החיים.
ישנה הדברה ירוקה שבה משתמשים בחומרים טבעיים בדרך כלל או בתרכובות ״רעלניות״ פחות.
אפשר לנסות ולהדביר ג׳וקים לבד בשיטת עשה זאת בעצמך, בדרך כלל התוצאות טובות אך צריך להתמיד.
איך להדביר ג׳וקים נמלים ושאר חרקים?
שלב ראשון הוא סדר ווידוא שאין שאריות מזון גלויות.
בשלב השני והכי חשוב לזהות את מקום הכניסה של החרקים, זה יכול להיות מחור ברשת, רווח מתחת לדלת וכלה בפתח הניקוז של הכיורים.
פתחים לאטום יפה, ולוודא שאין פתחים, כיור כשלא נמצאים או בלילה לסגור עם הפקק או הרשת.
כיורים לסגור עם פקק למלא במים חמים עם כלור, ואז לפתוח. הכלור ימנע התרבות הג׳וקים
במערכת הניקוז. לחזור על הפעולה לעיתים קרובות.
ארונות מטבח לדוגמא יש לנקות היטב עם מים וחומץ הדרים, ולחזור על הפעולה מידי כמה ימים.
ואותו דבר המרצפות להוסיף מעט חומץ הדרים לכל שטיפה של הרצפה.

נמלים ניתן הרחיק בעזרת הוספת מים שהורתח בהם רוזמרין, מוסיפים לדלי השטיפה וזה גם מפזר ריח נעים וגם מרחיק חרקים. במידה וראית קן נמלים בבית פזרי מעט פלפל שחור ( ולהניח מעל קופסא או חפץ כלשהוא כי לא מומלץ לחתול סקרן לרחרח פלפל שחור) או מי רוזמרין והנמלים ייעלמו.
ישנם גם חומרים לשטיפת רצפות שדוחים באופן זמני הופעתם של חרקים, הם אינם רעילים לבעלי חיים כל עוד
שומרים שלא יהיה מגע בין החומר לבין בעל החיים.

2022
  • תגובה מהירה
  • הדברה בבית עם בעלי חיים יוסי
  • 25/04/2014 18:39
  • צפיות911
שמי יוסי. אני מדביר עם ותק של 15 שנים. רציתי להגיב על שאלתך בענין התיקנים והנמלים.
מה שכתבו קודם כנראה נכון, אבל... זה מחייב את בעל הבית למרדף בלתי נפסק אחרי החרקים. היתרון של הדברה מקצועית הוא השקט שמקבלים לתקופה מסוימת. אמנם ההדברה משתמשת ברעל, כי זה האופי שלה, אבל אין סיבה שמישהו כלשהו, אדם או חיה, יפגע בכלל. צריך רק לעבוד בצורה נכונה ותוך שמירה על כללי הזהירות הנאותים והבסיסיים. האמת היא שדי קל לישם אותם.
מבחינתך, השורה התחתונה היא שבטיחות חיות המחמד שבבית, מכל סוג שהוא, תלויה פשוט במשך הזמן שמוציאים אותם מהבית לפני ההדברה. בטכניקת הריסוס הרגילה - לבני אדם מספיק להיות כ- 4 שעות מחוץ לבית כשחלונות הבית פתוחים והבית מתאוורר. לחיות מחמד צריך יותר זמן. העדיפות הינה, בלי להיכנס כאן להגדרות נפרדות לכל חיה, להוצאה שלהן ליממה שלמה, 24שעות. בטכניקת הג'ל המודרנית לא צריך לצאת בכלל מהבית כי אין אדים ואין רעל על הרצפה. אבל טיפול כזה יקר בהרבה. לפרטים נוספים: יוסי, 052-2766157. הערה:אני עובד כמעט רק באזור כפר סבא, רעננה והוד השרון וגם ישובי השרון. לעתים לא קרובות גם בגוש דן.

• תגובה מהירה
  • ניתן גם להשתמש בחומרי הדברה טבעיים וידאו מצורף
    IsraMedia
    IsraMedia
    מספר הודעות: 4,727
    ותק: 17 שנים ו-4 חודשים
  • 26/04/2014 21:29
  • צפיות793
הנושא נקרא הדברה ירוקה, מצורף סרטון לדוגמא:

• תגובה מהירה
  • גם לי קרה אותו דבר יובל מנחם
  • 28/04/2014 09:41
  • צפיות839
את לא חייבת להזמין מדביר... לי יש שני כלבים בבית וכשהתחילו להגיע הגו'קים לפני חודש קניתי פיתיון ג'ל נגד תיקנים
הנה קישור להסבר על זה:
http://ipest.co.il/products-page/%D7%9E%D7%95%D7%A...

זה עבד מצוין וזה לא מסוכן לבעלי חיים.

• תגובה מהירה
  • הדברה ירוקה מרגיש לי נכון כרמית
  • 28/04/2014 17:52
  • צפיות834
תודה רבה לכולכם, נחמד שככה עוזרים פה. יש כאן הרבה חומר למחשבה וצריכה להחליט בקרוב כי המדביר הראשון שפניתי אליו בטלפון כבר לוחץ אבל זה רק מחזק את זה שאני לא רוצה לא אותו ולא את כול החומרים הרעילים בבית. נראה לי שבסופו של דבר באמת אלך על הדברה ירוקה עם פיתיון ג'ל שהצעת נשמע לי הכי בטוח לחתולים שלי, מקווה שיעבור מהר ובשלום.

• תגובה מהירה

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן
  • o הודעה ללא תוכן
  • תמונה מצורפת תמונה
  • וידאו מצורף וידאו

כללי הפורומים של ישראמדיה