מדוע מתו כל כך הרבה חולי נגיף הקורונה באיטליה?

פורום נטפליקס! עדכוני סדרות וסרטים חדשים בנטפליקס ישראל

חזרה לפורום הרשמה התחברות
 • מדוע מתו כל כך הרבה חולי נגיף הקורונה באיטליה? תמונה מצורפת
  מבזק
  מבזק
  מספר הודעות: 1,604
  ותק: שנה ו-8 חודשים
 • 22/03/2020 21:05
 • 1,614
אוכלוסייה מזדקנת, עומס על בתי החולים והדרך בה מדווחים על מותם של חולי קורונה, אלו הסיבות העיקריות כך מדווח עיתון הטלגרף הבריטי.

בתי החולים באיטליה עמוסים יתר על המידה, אבל המומחים מודאגים יותר משיעור המתים הגבוה לכאורה מהקורונה, כאשר מספר המתים באיטליה עולה על מספר המתים בסין.

מבין 47,000 האנשים שאומתו כחולי קורונה באיטליה, 4,032 מתו עד כה - ביממה האחרונה נשבר שיא של 627 מתים.

לשם ההשוואה, בסין יש כמעט פי שניים מקרים - 81,250, אך 3,253 הרוגים.
במונחים גסים מאוד, לפי נתונים אלו כשמונה אחוזים מחולי וירוס הקורונה שאומתו באיטליה מתו לעומת ארבעה אחוזים בסין. לפי מדד זה, בגרמניה אשר עד כה דווח על 13,000 מקרים ו-42 מקרי מוות, היא בעלת תמונה של 0.3% בלבד. isramedia.net

אז מדוע הפער?
על פי פרופ' וולטר ריצ'רדי, יועץ מדעי של שר הבריאות באיטליה, שיעור התמותה במדינה גבוה בהרבה בגלל הדמוגרפיה - לאומה יש את האוכלוסייה השנייה הזקנה בעולם והאופן בו בתי החולים מדווחים על מקרי המוות.

"גילם של החולים שלנו בבתי חולים הוא מבוגר משמעותית - החציון הוא 67 ואילו בסין הוא היה 46", אומר פרופ 'ריצ'ארדי. "אז בעצם חלוקת הגילאים של המטופלים שלנו נסחטת לגיל מבוגר וזה משמעותי בהגברת הקטלניות."

מוסיף ואומר פרופ' וולטר:
"הדרך בה אנו מדווחים על מקרי מוות במדינה שלנו היא נדיבה מאוד במובן זה שכל האנשים שמתים בבתי חולים עם נגיף הקורונה, נחשבים למתים בגלל הקורונה."

במילים אחרות - רוב האנשים מתים בגלל סיבות אחרות אך מדווחים כמתים בגלל הקורונה.
למעשה, לאחר הערכה מחודשת שבוצעה על ידי המכון הלאומי לבריאות רק 12% ממקרי המוות הראו קשר ישיר לנגיף הקורונה בעוד 88% מהמקרים הייתה מחלת רקע נוספת או אפילו שניים או שלושה מחלות נוספות.

"הרופאים באיטליה נאלצו להתמודד לא עם מטופל אחד או שניים אלא עם 1200 מטופלים" אומר ד"ר מייק ראיין, מנהל תוכנית חירום הבריאות בארגון הבריאות העולמי.

לחץ זה צפוי להחמיר ככל שיותר עובדים בתחום הבריאות נדבקים ונאלצים להתבודד - כ- 2,000 עובדי רפואה נדבקו בנגיף באיטליה.

ישנם גורמים אחרים שעשויים לתרום לשיעור ההרוגים באיטליה לדברי המומחים. זה כולל שיעור גבוה של מעשנים וזיהום - רוב מקרי המוות היו באזור לומברדיה הצפונית, הידוע לשמצה בגלל איכות אוויר ירודה.

בהרחבה:
https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-...
נערך ע"י IsraMedia 23/03/2020 00:13

מקרא סימנים
 • הוספת תגובה
 • הודעה חדשה
 • הודעה עם תוכן
 • o הודעה ללא תוכן
 • תמונה מצורפת תמונה
 • וידאו מצורף וידאו


כללי הפורומים של ישראמדיה