ביקורת חריפה על שידורי המונדיאל ב''כאן'': המשחקים מצולמים מזווית מרוחקת. מבטיחים לשפר הערב

עקבו אחרינו: טלגרםפייסבוקטוויטראינסטגרםגוגל ניוז
חזרה לפורוםחזרה לפורום הרשמההרשמה התחברותהתחברות
 • ביקורת חריפה על שידורי המונדיאל ב''כאן'': המשחקים מצולמים מזווית מרוחקת. מבטיחים לשפר הערב תמונה מצורפת
  בר
  בר
  מספר הודעות: 1,437
  ותק: 8 שנים ו-9 חודשים
 • 16/06/2018 18:09
 • צפיות1,261
תלונות על שידור המונדיאל: המשחקים מצולמים מזווית מרוחקת
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
דווקא ההשקעה של תאגיד כאן בשידור ב-4K גורמת בינתיים עוגמת נפש לצופים על רקע זווית הצילום הלא שגרתית ● בתאגיד מבטיחים: כנראה שכבר הערב תהיה אפשרות לצפייה מותאמת ל-HD, כשמבקביל נעשתה פנייה, יחד עם מדינות נוספות, לחברת HBS האחראית על השידורים, כדי לשנות את זווית הצילום ב-4K
יונתן כיתאין 16/06/2018, 17:07

למרות ההכנות הרבות וההשקעה, שידורי המונדיאל בתאגיד כאן נפתחו דווקא בטעם חמצמץ ועם אכזבה של צופים רבים על רקע זווית השידור הלא שגרתית של המשחקים. כבר אתמול החלו לעלות ברשתות החברתיות תלונות על כך שהמשחקים משודרים ממצלמה מרוחקת, שמקשה על המעקב אחר הנעשה במגרש. הדבר בא לידי ביטוי באופן בולט במשחק המשודר בשעה זאת (שבת, החל ב-16:00) בין נבחרות ארגנטינה ואיסלנד.

מבדיקה מול התאגיד התברר כי דווקא בשל הרצון לקבל את המשחקים באיכות השידור הגבוהה יותר, 4K (חדות תמונה הגבוהה פי 4 משידור ב-HD), הם רכשו את ה"פיד" הזה עבור כלל הצופים, גם אלה שביכולתם לצפות במשחקים רק באיכות HD. התוצאה שמתקבלת היא כאמור צילום מזווית רחוקה מאוד, עניין שאולי איכות ה-4K יכולה לפצות עליו, אך בשידור ב-HD, זה שעדיין רלוונטי לרוב המכריע של הבתים, הדבר מקשה מאוד על המעקב אחר המתרחש על כר הדשא.

במקביל, נראה כי ממילא קיימת בעיה באופן שבו מצולמים המשחקים שמועברים ב-4K, כשעל פי כאן יש על כך תלונות נוספות גם ממדינות אחרות בעולם, ופנייה בעניין כבר נעשתה לחברת HBS, האחראית על השידור לכל העולם.

אז מה צפוי כעת? בתאגיד מסבירים כי לאור התלונות הם מתכוונים לרכוש גם את ה"פיד" המיועד ל-HD, כשככל הנראה כבר החל מהערב יוכלו צופי כאן 11, לקבל את המשחקים מזווית צילום נוחה יותר (אם כי, ככל הנראה, באיכות מעט טובה פחות).

בתגובה רשמית נמסר כי "על צילום המונדיאל וזוויות השידור אחראית חברת HBS שסופגת עקב כך תלונות רבות מישראל, כמו גם ממדינות אחרות שבחרו ב-4k ומקבלות את אותו שידור בדיוק מפיפ"א. עד ש-HBS יטפלו בזווית הצילום אנחנו נרכוש גם את האפשרות לצפות באיכות הנמוכה יותר ב-HD ונספק אותה עבור ערוץ כאן 11"


ביקורת חריפה על שידורי המונדיאל ב''כאן'': המשחקים מצולמים מזווית מרוחקת. מבטיחים לשפר הערב
נערך ע"י בר 16/06/2018 18:15
 • תגובה מהירהמקרא סימנים
 • הוספת תגובה הוספת תגובה
 • הודעה חדשה
 • הודעה עם תוכן
 • o הודעה ללא תוכן
 • תמונה מצורפת תמונה
 • וידאו מצורף וידאו


כללי הפורומים של ישראמדיה