"בביטקוין יש מלכודת השקעה"

חזרה לפורוםחזרה לפורום הרשמההרשמה התחברותהתחברות
  • "בביטקוין יש מלכודת השקעה"
    בר
    בר
    מספר הודעות: 1,438
    ותק: 10 שנים ו-6 חודשים
  • 27/12/2017 13:38
  • צפיות197
״בביטקוין יש מלכודת השקעה. יש ישראלים שלא מקבלים את הכסף שלהם כבר שבועות"
אלי לוי, מנהל מחלקת החקירות של רשות ני"ע, התייחס בוועידת התחזיות לסוגיית המטבעות הדיגיטליים: "אנו מזהים פעילות של הלבנת הון ומניפולציות. קורא לכם לא להתפתות להתעשרות מהירה". עוד סיפר על הפיתוי של בעלי שליטה לשלוח יד לקופה הציבורית.
״בשנים האחרונות זיהינו סכנות חדשות לרבות מסחר אופציות בינאריות, כאלה שסיכנו משקיעים. טיפלנו בהם ביד רמה", כך אמר הבוקר (ב') מנהל מחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך, עו"ד אלי לוי, בוועידת התחזיות 2018 של "כלכליסט".
לוי הוסיף כי "בימים אלו יש דיון חדש על הזרמת סכומים להשקעות בתחום המטבעות הדיגיטליים. זה מוצר חדשני, אבל נראה לי שרבים מהמשקיעים לא מבינים עובדה פשוטה כי במבנה השוק יש סכנה של נפילה. שימו לב שאין שם השקעות מוסדיות, וההשקעה תהפוך למלכודת שתוביל להפסד. זהו שוק ללא רגולציה - אותה מילה גסה שנוהגים לומר, אבל כבר היום ישנן כמה פלטפורמות מסחר שם, ויש משקיעים שלא קיבלו כסף כבר כמה שבועות".

לדבריו, תחום המסחר של המטבעות הדיגיטליים כבר מעלה כמה תמרורי אזהרה לרבות מקרים בהם "אנו מזהים פעילות של הלבנת הון ומניפולציות, ואני חושש שעוד נתגעגע לבינאריות". לוי מסכם את הנושא בהמלצה חד משמעית לפיה "אני קורא לכם לא להתפתות להתעשרות מהירה כי הרשות לניירות ערך כבר תגיע, וכשהיא תגיע זה יהיה מאוחר מדי", אמר.

להמשך הכתבה
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3728120

• תגובה מהירה

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן
  • o הודעה ללא תוכן
  • תמונה מצורפת תמונה
  • וידאו מצורף וידאו

כללי הפורומים של ישראמדיה