מילים כדורבנות מסכימה עם כל מילה

חזרה לפורוםחזרה לפורום הרשמההרשמה התחברותהתחברות
  • הנאום המופלא של תומר
    יונתן _
    יונתן _
    מספר הודעות: 545
    ותק: 5 שנים ו-9 חודשים
  • 04/06/2018 23:19
  • צפיות240
תומר בשיחה פרטית עם סימה אמר את הדברים הבאים (כשהתאכזב מכך שאף אחד לא בחר בו, במשימת הגול בשחקים). הדברים גרמו לי לראות אותו אחרת, וחשבתי שראוי להקליד אותם:

"רואים אותי דמות חזקה. אני אריה, אני לוחם. אבל גם לי מגיע -- חבר. אנשים נרתעים. אנשים אומרים, "טוב, הוא חזק, הוא יסתדר". אנשים אוהבים ללכת לחלש ולעזור לו. לפעמים החלש הזה הוא החזק. ולפעמים החזק הוא החלש. ואנשים לא רואים את זה. [...] אנשים רואים שמי שבא בלי כסף הוא החלש [...] את החלש תמיד מרימים למעלה ואת החזק רוצים להוריד למטה. וזה לאו דוקא נכון כי לא תמיד החזק הוא החזק והחלש הוא החלש."

"אני לא פגוע. אני מבין את החשיבה השטחית הזו, אבל יש מעבר. אני ידעתי לעשות את השיקולים הנכונים לבחירה."

"את המובן מאליו כולם עשו, חוץ מישראל, שייאמר לזכותו שהלך לפי מי שצריך [בחר באורלי]; אבל, שוב, למה דוקא אורלי היא החלשה לצורך העניין? ידענו שאליאב יבחר בה [מינימום]. זה אומר שהיא בטוח החזקה. השיקול של ישראל היה נכון, וזו גם היתה אמורה להיות הבחירה שלי [...]"

"לא הייתי רוצה שהבחירות שנעשו היו אחרות, אבל לא תמיד החזק הוא החזק [...] ככה אני מרגיש היום, ששמים עליי פס, אומרים 'תומר חזק וואלה לא צריך לעזור לו, לא צריך להיות שם בשבילו'. במקומות כאלה -- בג'ונגל שאנחנו נמצאים בו-- [אני רוצה] שחבר טוב יחשוב עליי מדי פעם. לא צריך שייתן תמיכה, [רק] שיחשוב עליי מדי פעם".

[...]

סימה: "בסופו של יום כל אחד פה הוא לעצמו"

תומר: "אין ספק. צריך לזכור זאת כל בוקר צהריים וערב. חבל שאני שוכח את זה. אני לא רוצה שילטפו אותי כל היום. אבל חודש שלם אני סוחב את עצמי ועוד כמה חברים על הכתפיים. זה קשה. קשה לי באופן אישי, לסחוב גם את עצמי. אף אחד לא סוחב אותי -- כי רואים אותי החזק כל הזמן. [...] אני לא מקבל את התמיכה הזו [שכולם מקבלים כאן מחבריהם] מאף אחד כבר חודש."

• תגובה מהירה
  • השאלה שסימה לא ידעה לשאול את תומר אם הוא הגיע עם תחושת הבדידות מבחוץ אמרה
  • 05/06/2018 00:47
  • צפיות92
וגם חשוב לשאול אתו מה צריך לקרות בבית האח הגדול כדי שלא ירגיש בודד.
אולי האח הגדול צריך לאפשר לו לקבל תמיכה מהפסיכולוג של התוכנית.
מי שמתהלך עם בטחון בחיים בזכות הסביבה שבה גדל לא מחפש להתמסכן

• תגובה מהירה
  • תומר הגיע עם בעיה של דימוי עצמי מסוים אמרה
  • 05/06/2018 00:55
  • צפיות81
זה לא קרה לו בתוכנית ולא בגלל ההתיחסות של הדיירים אליו.
מהשבוע הראשון הראה את פרצופו האמיתי .
לא ברור מדוע הדיירים מאפשרים לו זמן מסך אתם .
הוא משתלט על שיחות הוא מתמסכן הוא גס רוח אגוצנטרי
כל הזמן מכריז שהוא רעב וחושב בעיקר על הבטן שלו ולמי להיטפל

• תגובה מהירה
  • מעניין מי יותר מתוסבכת - תמי התל אביבית או תמי החסידית אין
  • 05/06/2018 01:14
  • צפיות75
כשמשווים את שאמס ההרבה פחות מתוסבכת והרבה יותר שמחה מנשות הבית הנותרות למרות שהיא "שבויה" של תרבות "אנטי-נשית", לא בטוח שהמעבר של תמי לתל אביב עשה לה כזה טוב. אמרו לי נשות הפורום, כשאתן שוטפות לכולם את המח בעודכן מכתיבות לנשות העולם מה טוב ומה רע בשבילן, האם תמי, מגי, מריה, ושאר נשות העולם המערבי הוא התוצר המוגמר אליו אתן שואפות להפוך את נשות העולם?

• תגובה מהירה
  • לאין המתוסבך מהנשים המערביות חן
  • 05/06/2018 12:02
  • צפיות50
זה לא עניין של תוצר מוגמר וזה לא עניין של תסבוך כזה או אחר שאין לו קשר לכלליות המערבית - זה עניין של התחברות לפן האנושי המוקרן כלפי חוץ ובזה תמי לוקחת בגדול כן תסבוך או לא תסבוך.

• תגובה מהירה
  • כשאין מה לכתוב תוקפים אישית וזה לא מזיז. להיפך. אין
  • 05/06/2018 12:52
  • צפיות56
לפחות נסי להתייחס לכתוב או אם את חושבת שעשית זאת, שפרי את הבנת הנקרא. כל מה שאת יודעת לכתוב זה "תמי הכי...." בלי קשר לנכתב קצת מוריד מהתקיפה האישית (שד"א לא מזיזה לי) ודי מוריד מקריאת הודעות שלך כי יודעים בעת מועד שתכתבי את ה"תמי הכי..." גם כך. את מוזמנת להמשיך בהתקפות האישיות אבל לא לבזבז לי ולקוראים את הזמן.

• תגובה מהירה
  • הבנת הנקרא זו בעיה של הקורא לידיעתך חן
  • 05/06/2018 12:59
  • צפיות47
כתבתי שהתסבוך לא קשור למערביות - סתם כל אחד והתסבוך או אי התסבוך שלו. אבל פה מדברים על סימפתיה לאנושיות שבאדם זה או אחר ואין כל קשר לנידון הכללי אם דרך הנשים המערביות הוא תוצר מוגמר או לא עכשיו מובן [בלי תמי הכי...] .

• תגובה מהירה
  • הנושא היה ההכתבה של נשים שחושבות שהן יודעות הכל אין
  • 05/06/2018 13:25
  • צפיות35
ולכן מכתיבות לנשים אחרות איך לנהוג. והתגובה שלך חסרת לא רק שחסרת טעם וריח, גם לא מתייחסת לכתוב כי כ"כ רצית לספר לנו ש"תמי לוקחת בגדול." אז קוראי הפורום מודים לך שלא כתבת "תמי הכי...." הבנת הנקרא היא אכן בעיה של הקורא ואני מקווה שלא קראת את שכתבתי לפני שהגבת אחרת אכן יש לך בעיה בהבנת הנקרא או כיאה לאשה המערבית, את חושבת שאת יודעת הכל.

• תגובה מהירה
  • הנושא לא נכון חן
  • 05/06/2018 13:56
  • צפיות31
אף אחת לא מכתיבה רק מביעה רגשות כלפי מי שהיא מרגישה אליו סימפטיה

• תגובה מהירה
  • תומר צריך להזהר מלשחק בקלף של חרם ובדידות אין
  • 05/06/2018 01:48
  • צפיות66
יתכן שהוא אכן מרגיש כך, אבל קלף כזה ביד של מישהו כמותו (לעומת מישהי כמו תמי) לא יתקבל באהדה אצל הצופים אלא אם כן יש חרם ברור.

• תגובה מהירה
  • לראות עיני שיח פחדנים !
    ליעד
    ליעד
    מספר הודעות: 16,777
    ותק: 10 שנים ו-11 חודשים
  • 05/06/2018 01:52
  • צפיות67
אני רוצה שיקומו ילכו דייר דייר ויגידו לו בפנים אתה לא "מתייחס אלי" .

2022
  • תגובה מהירה
  • תומר לא מפסיק עם ההיתמסכנות שהוא לבד הוא ותמי יכלו ליהיות זוג הוא אבי
  • 05/06/2018 01:59
  • צפיות67
יבכה לה שהוא לבד
ותמי תתבכיין לו שכמה היא לבד בבית

• תגובה מהירה
  • אני התחברתי לתומר שלום
  • 05/06/2018 06:16
  • צפיות66
כי הוא נטול פוזה,גם תמי.

תומר בהתחלה היה רק פוזה. רק.. מתעודת הזהות ועד לשלב הבדידות שלו בבית.

זה מאוד נדיר למצוא מישהו שיש לו הכל בחיים מבחינת כסף,והוא מתנהג בצורה כל כך צנועה ונשאר תמיד הוא עצמו,במיוחד בבית כזה.

הבדידות שלו בבית היא ממש עצובה.. ובניגוד לתמי, הוא שותק. תמי מנסה.. הולכת מפה ולשם.. יושבת עם אלה ועם אלה..
תומר לגמרי לבד.. אף אחד אפילו לא פונה אליו..

זה ממש מעורר בי רחמים..

יחד עם זאת, זה כבר תהליך של כמה ימים שהוא מתרכך וחושף צדדים
נעימים יותר כשהוא נמצא בחברת האנשים המתאימים.
תמי והוא באותה משבצת משחקית ואסטרטגית על תקן ה"דחוי" והחיבור שלהם דווקא מעניין משום מה.

השיחה הלילית הזו בין תומר ותמי וקצת סימה
הייתה אחת מהשיחות הכנות, היפות והמדהימות מאז תחילת העונה.
הדיירים פותחים את הלב. וזה מה שרוצים לראות באח הגדול.

תמי, תומר מציע לך חברות, לכי על זה
חמודים ביחד.

• תגובה מהירה
  • ושוב נחזור לשאלה יש בבית עוד 12 דיירים? למה הוא לא מנסה?
    ליעד
    ליעד
  • 05/06/2018 09:54
  • צפיות50
כל הדיירים לא בסדר ורק תומר כן?
ונניח שכולם לא בסדר, למה תומר מדבר על זה מאחורי הדלת ולא פונה לדיירים האחרים, למה הוא לא יושב עם לירון? עם אליאב? עם סמואל? או עם כל אחד מהם ופותח?
הרי ממילא הוא אומר את זה כשהוא מצולם אז למה לא פנים מול פנים ??

2022
  • תגובה מהירה
  • למה תומר לא אומר....? גם אתה לא היית אומר. תומר אנושי לגמרי דניאל
  • 05/06/2018 11:38
  • צפיות54
אין לו פוזות כי להבדיל מהאחרים הוא לא צריך....הוא עשיר ויש לו הכל ,אינו זקוק לשום פרס הוא זקוק רק לחוויה מעניינת ואת זה יש לו בבית האח ובגדול.
כשבצד השני של המטרס נמצא ישראל העאס צעצוע ,וכמו שהגדירו טובים ממני ובמדויק. הוא לא רואה אפילו את עצמו ממטר. כמה שישראל פתטי מגוכך ורדוד ככה תומר אנושי רגיש ומעניין

• תגובה מהירה
  • מי שלא רואה אחרים ממטר ועושה מה שתומר עשה לפני זמן קצר
    ליעד
    ליעד
  • 05/06/2018 15:52
  • צפיות35
גורם לעצמו רק נזק והוא צריך לשבת טוב עם עצמו, ולשאול את עצמו איך בן אדם בגילו שסגור בבית עם עוד אנשים מתנהג כך? זה לא מי שפגשת ברחוב או אתה רואה כמה שעות, זה אנשים שהוא חי איתם בבית. חבל.

2022
  • תגובה מהירה
  • o
  • מילים כדורבנות מסכימה עם כל מילה חן
  • 05/06/2018 12:05
  • צפיות35
  • תגובה מהירה
  • נכון. אבל אני חושב שאנשים כאן מפספסים איזו נקודה...
    יונתן _
    יונתן _
    מספר הודעות: 545
    ותק: 5 שנים ו-9 חודשים
  • 05/06/2018 12:07
  • צפיות44
כל מה שאתם כותבים, על רחמים עצמיים והתמסכנות, זה בהחלט נכון. המסקנות האלה של תומר הן לא גישה נכונה לחיים.

לא הסברתי למה הנאום של תומר עורר אותי, למה הוא הפליא אותי. אעשה זאת כעת:

הנאום הבהיר לי שאני _עצמי_ לא לקחתי בחשבון את האפשרות שתומר הוא אדם. שהוא לא איזה יצור "חזק ודורסני" בלבד. אלא אדם ככל אדם, נזקק, צריך חבר.

וזה קורה לי לא מעט, בצפייה באח הגדול. קורה לי שאני "אנטי" לגבי איזה דייר. אני שוכח שיש בו אדם, יצור אנושי. אני רואה בעיקר את הרע שבו. אחרי זמן מה אני מגלה את האדם שבו, וזה מביא לי תסכול כי אני יודע, גם בחיים האמיתיים, שאנחנחו אמורים לנסות להבין את הזולת, להיות אמפתיים, לשים את עצמנו בנעליו, ואני רואה שנכשלתי בזה.

• תגובה מהירה
  • o
  • יפה מאוד יונתן ממש התרגשתי מסוף התגובה תובנה לחיים. חן
  • 05/06/2018 12:10
  • צפיות38
  • תגובה מהירה
  • o
  • יונתן אתה צודק בית האח
  • 05/06/2018 12:49
  • צפיות35
  • תגובה מהירה

מקרא סימנים