איך לא להשתגע כשהילד נפצע

  • 3,143

אל תחמיצו אף עדכון


כל הילדים נופלים והרבה וכשהם נופלים הם נפגעים, זה לא באג במערכת שלהם אלא פשוט מאפיין של תקופת הילדות. אתה חייב לזחול לפני שאתה הולך, חייב ללכת לפני שאתה לומד לרוץ ואתה חייב ליפול עשרות אלפי פעמים על הרגליים המגושמות שלך לפני שהמוח שלך מבין איך להפעיל את הגפיים שלך בצורה אופטימלית.

 

למידת היחסים שלנו עם כוח הכבידה הינו תהליך היכרות ארוך וכואב גם לתלמיד וגם למי שאחראי על כך שהוא ישאר בחיים... כאשר אנחנו הופכים הורים כל יום הוא אתגר עמוס כאב ובכי האדרנלין זורם בדם שלכם עם כל זעקה. אין כל דרך להימנע מהתחושות הללו אך ישנן דרכים להקל על המעמסה הנפשית שלכם ושל ילדכם.

 

 

אל תגיבו מהבטן 

זה נשמע פשוט אך זה אחד השיעורים הגדולים, אם לא תלמדו להגיב בצורה שקולה ילדכם ישלבו בזכרונותיהם ובדפוסי התנהגותם את החרדה שלכם. אם תעצמו את העיניים ותיזכרו בעצמכם קופצים מעץ או עושים דבר מסוכן אחר בוודאי תצליחו להיזכר בקול שאימכם השמיעה כשהיא ראתה אתכם, זה הרגע שבו כילד אתה מבין שאתה עושה משהו מאוד מסוכן וכנראה שזה הופך לכם את הבטן גם עכשיו.

 

היו מוכנים 

כשילדכם שורט את ברכיו ובא אליכם בוכה הוא יודע רק מהמבט שעל פניכם אם הוא בסכנה ואם עליו לפחד עכשיו. אל תחייכו ותצעקו שהכל ממש בסדר ולא קרה כלום, גם ילדים קטנים לא קונים את זה. התגובה הרצויה היא ארשת פנים חלקה ורגועה גם אם ליבכם הולם והברכיים משקשקות, תנסו לשדר רוגע ושלווה לילדכם ולסביבה.

 

גשו אליו במהירות האפשרית לחשו משפטים מרגיעים באוזנו וחבקו אותו, לחיבוק שלכם יש כל כך הרבה כוח וביטחון שיגרום לילדכם פשוט להרגיש מוגן גם אם גופו חבול. הרשו לעצמכם ליהרגע מהחיבוק הביטו מעבר לכתף הילד ונשמו עמוק. רוב החרדה שלנו מגיעה מחוסר האונים, אם אתם מוכנים ויודעים איך להגיב אתם אוטומטית תגיבו בצורה רגועה ובקלות תטפלו בשריטות, עקיצות חרקים, שבבי עץ ואפילו אצבעות שבורות. מומלץ להסתובב עם ערכת עזרה ראשונה בסיסית המכילה משחה אנטיביוטית, חופן פלסטרים, פינצטה וכו'...

 

לכל הורה מומלץ גם לגשת לקורס של החייאה ועזרה ראשונה לעולם אין לדעת מי יצטרך עזרה.

 

שימו  heart

כשילדכם מתרוצצים בגן המשחקים עיקבו אחריהם, נכון שכהורה אין לנו יותר מידי זמן לעצמנו ולפעמים אתם צריכים כמה דקות של שקט עם עצמכם. כשאתם מתבוננים בילדכם משחקים רגע הנפילה לא תפתיע אתכם.

 

הורידו את רמת הרגישות

הטיפ הזה הוא להורים ולילדים כאחד - נכון, ליפול ארצה זה מפחיד והפחד מעצים את הכאב. אנחנו פוחדים מהלא נודע וכאשר אנחנו נופלים מספר פעמים הפחד נעלם - לכן הרשו לילדכם ליפול ואפילו עודדו את זה. ייצרו סביבת נפילה בטוחה שבו ילדכם ואתם תוכלו להתנסות במפגש עם האדמה אך עם כמה שפחות כאב. טרמפולינות, סקייטבורד, מסלול מכשולים בחצר האחורית, כל הדברים האלה ילמדו את ילדכם איך זה מרגיש ליפול לנחות לחוות מעט כאב ולהמשיך בחייהם. לא משנה כמה אתם הורים עירינים ועוטפים לא תוכלו למנוע את הכאב שלהם ואת הנפילות שעליהם לחוות, היו חכמים ורגועים וכך תהפכו את אותם הרגעים מחרדה לשיעור לחיים.


https://www.isramedia.net/content/what-to-do-when-your-kid-gets-hurt