שידורי וידאו באינטרנט

  • 97,744

אל תחמיצו אף עדכון


שידורי וידאו באינטרנט החלו לצבור תאוצה בשנים האחרונות. היום למעשה כבר אין אתר שלא משלב בתכניו שידורים או תכני וידאו על מנת להשלים את חווית הגלישה של גולשי האתר שכן וידאו באתר מביא לגולש את המידע בצורה יותר מהירה, יותר נוחה ויותר נגישה עם יכולות שליטה של עצירה, הרצה ועוד...

 

מה זה שידור וידאו?

שידור וידאו הינו שידור של תוכן און ליין או תוכן מוקלט (כגון: סרט) ישירות אל המשתמשים באתר.

בשונה משרתי אחסון של אתרי אינטרנט, קיים שירות "אחסון" מיוחד המאפשר שידור חי של וידאו באמצעות שרת מדיה (נקרא גם Media Server)

המאפשר את שידור התכנים בטכנולוגיה מיוחדת המותאמת לכך.

 

דוגמא לשידור חי מתוך איזור שימור בנהר האמזונס:

 

שידורי וידאו בסלולר

גם הסלולרי לא נשאר מאוחר והיום מיליוני משתמשים בטלפונים חכמים נהנים גם הם משידורים חיים לסלולר על גבי רשת ה-3G שלהם. התפתחות הטלפונים למעין מחשבים קטנים וחכמים לא אפשרה רק את הצפייה בתכנים בוידאו אלא גם לשדר בעצמכם באמצעות תוכנות יעודיות ישירות מהטלפון החכם שלכם שידור חי לרחבי העולם! עשרות אתרים כבר מציעים אפשרות שידור כזאת בחינם.

 

רקע טכני על שידורי וידאו

כפי שהזכרנו בתחילה של הכתבה, על מנת לשדר תכנים בוידאו זקוקים לשרתים המותאמים לכך, מהירויות חיבור גבוהות לרשת האינטרנט שימוש בתוכנות הנכונות על מנת לבצע קידוד ושמירה על איכות הוידאו בעת ההזרמה שלו על מנת לא לפגוע באיכות הוידאו. לרוב, צפייה בשידורי האינטרנט מתאפשרת דרך תוכנת הפלאש המותקנת על מרבית המחשבים שיש היום הרצה על מערכת Windows וישנם שיטות קידוד שמתבצעות דרך שרתי המדיה המאפשרות הזרמת התכנים גם למערכת הפעלה אחרות כמו למשל ה-I.O.S של חברת אפל המשמשת את מכשירי החברה (לדוגמא: אייפון, אייפד וכו'). כך שאם אתם מתכננים לשדר תכנים למכשירי שלא מריצים פלאש דעו לכם שנכון לרגע זה משתמשי אפל לא יזכו לצפות בשידור שלכם.

 

שידור מהמצלמה שלי

עשרות אתרים מציעים היום אפשרות לחבר את המצלמה של המחשב שלכם לרשת האינטרנט ולשדר ישירות מהבית\ממקום העבודה או מכל מקום אחר שקיים בו חיבור לרשת עם מהירות סבירה ולהציג לעולם כולו את התוכן שתרצו. לרוב שידור מהסוג הזה הינו בחינם ופשוט למשתמש הרגיל.

 

עלויות

אחסון והזרמה של תכני וידאו בשידור חי הינו יקר. ישנם פרמטרים שונים המשפיעים על ההחלטה שלכם כמו למשל למי מיועד השידור, כמה אנשים הולכים לצפות בו וכמובן עלות התחזוקה של שרת המדיה. לכן לפני ששוקלים לשכור שירותי הזרמת וידאו ואין לכם תקציב לעניין תשקלו חלופות כמו VOD תוכן מוקלט באינטרנט אותו תוכלו להעלות לשרתים חינמיים כמו יוטיוב שיעשו את העבודה בשבילכם.


https://www.isramedia.net/content/video-broadcasts