7 מזונות שאסור לחמם במיקרוגל

  • 7,313

אל תחמיצו אף עדכון


כשאנחנו מבשלים בבית אנחנו מנסים לעשות זאת בצורה הכי בריאה שניתן. אנחנו משקיעים את מיטב כספינו באוכל אורגני ונטול כימיקלים. לפעמים העייפות גורמות לנו לרצות לאכול כמה שיותר מהר ואת האוכל האיכותי שהכנו אנחנו בוחרים לחמם בצורה שהורסת לגמריי את הערכים התזונתיים שלו. מכשיר המיקרוגל הקיים בכל מטבח בישראל הינו כלי מהיר ושימושי שיש ברשותנו אך ישנם 7 מאכלים שאסור להכניס למיקרו וחשוב שתכירו אותם:

 

 

1. חלב אם ופורמולה לתינוק 

ה-FDA האמריקאי מייעץ כיום לאימהות להרחיק את החלב האם ממכשיר המיקרוגל. החימום של הנוזל אינו מתבצע בצורה אחידה ועלול ליצור בועות של נוזל רותח שישרוף את הפה של ילדכם.

 

2. פירות 

הטמפרטורות הגבוהות והסביבה היבשה של המיקרוגל מונעות מהפירות להפריש לחות. אם תנסו לחמם פירות במיקרו תקבלו עיסה צמיגית שעלולה להתפוצץ וליצור הרבה בלאגן.

 

3. ברוקולי 

כולנו חיממנו ברוקולי במיקרוגל אך למעשה אנחנו מעקרים אותו מכל הויטמינים והמינרלים החיוניים שלו.

כאשר אתם מחממים ברוקולי במיקרו הטמפרטורות הגבוהות הורסות את הערכים התזונתיים כך שמה שנותר לכם על הצלחת לאחר החימום הינם סיבים תזונתיים נטולי ויטמינים ומינרלים.

 

4. כוס מים 

ע"י חימום כוס מים במיקרו אתם מייצרים תמיסה מסוכנת, כאשר מים מחוממים בספל קרמי הם עלולים ליצור מצב של "חום על" הם לא מגיעים לנקודת הרתיחה בתוך המיקרו ואז כאשר אנחנו ניגשים להוציא את הכוס המים פתאום מבעבעים ועלולים לשרוף את ידכם או במקרה גרוע יותר לגרום לכוויות חמורות בפה.

 

5. שמנים 

הניסיון לחמם שמן במיקרוגל יתגלה לכם כמיותר ולא כמסוכן - שמנים אינם מכילים מים ולכן ייקח המון זמן להגיע לחימום שעל כירה חשמלית, גז או תנור תשיגו ברגעים ספורים.

 

6. אורז לא מבושל

אין בעיה לחמם אורז שכבר בושל אך בישול של אורז יבש במיקרו עלול לסכן את הבריאות שלכם. האורז מהווה קרקע פוריה לצמיחה של חיידק עמיד ומסוכן, הבישול במיקרו משמיד את החיידק אך החום אינו מספיק להשמדת נבגיו שהם רעילים לאדם ועמידים בחום נמוך. 

 

7. שאריות תפוחי אדמה 

היזהרו כאשר אתם מחממים מחדש את שאריות תפוחי האדמה שלכם! במיוחד אם הנחתם להם להתקרר לגמריי לפני שהכנסתם אותם למקרר. למרות שחימום תפוחי אדמה במיקרו נראה תמים לחלוטין פעולה זו עלולה לעודד הרעלה הנקראת בוטוליזם הנגרמת ע"י חיידק אל אוורני. הרעלה זאת אומנם נדירה אך עלולה לגרום לשיתוק קטלני של השרירים, רעלן הבוטולינום הינו הרעלן החזק בטבע וההרעלה נקראת בעברית נקנקת.


https://www.isramedia.net/content/things-to-never-microwave