סוף הדרך: קרנפי סומטרה נכחדו מהטבע במלזיה

  • 10,069

אל תחמיצו אף עדכון


ארגוני שימור טבע הכריזו על ההכחדה של קרנפי סומטרה הנדירים במלזיה, מאז שנת 2007 למרות מאמצים אינטסיביים לא נראו סימנים של הקרנף הנדיר בטבע, מלבד שתי נקבות שנתפסו לצרכי רבייה בשנים 2011 ובשנת 2014.
 

קרנף סומטרה, הקטן בין חמשת סוגי הקרנפים החיים כיום, נכחד לחלוטין בטבע במלזיה, כך מתוך מסקנות שפרסם כתב העת האינטרנטי oryx דרך קרן הטבע העולמית (WWF) והקרן העולמית למען הקרנפים (IRF).

 


Wikipedia

הקרנפים הולכים ונעלמים

מספרם של הקרנפים לא יורד ככה סתם והוא מושפע בעיקר מסיבה אחת - הגורם האנושי. תופעת ציד הקרנפים ברחבי אפריקה ואסיה ממשיכה להעלים ולהכחיד מיני קרנפים נוספים. רק לפני מספר חודשים, סיפרנו לכם על "סודן" - קרנף רחב שפה צפוני והזכר האחרון שנותר בטבע ממין זה.

 

בוידאו, קרנף סומטרי שנצפה באי בורנאו שבאינדונזיה בשנת 2013:

 

ציד בלתי חוקי בשביל למכור את הקרניים וכריתת עצים ביערות שהם שטח המחיה של הקרנף מובילים להעלמותו לגמרי מהטבע ובידוד מוחלט מקבוצות של קרנפים אחרים, כעת הוא הוכרז בסכנת הכחדה חמורה, נותרו כמה עשרות בלבד, חלקם בשבי.


Wikipedia

עם זאת, לא כל התקווה הלכה לאיבוד. ארגוני השימור עושים מאמצים להאיץ את הרבייה בשבי של הקרנף עם הבודדים שעוד נותרו בחיים אך מדגישים ללא מאמצי שימור בטבע ציד בלתי חוקי ימשיך להיות איום משמעותי על מינים נוספים.

על פי ההערכות נותרו פחות מ-100 פרטים בחיים. אם אתם רוצים לתרום או לעזור, ניתן למצוא מידע נוסף באתר הבא.

מוזמנים לשתף אותנו במחשבות שלכם דרך התגובות.

 


https://www.isramedia.net/content/sumatran-rhinos-extinct-in-malaysia