כרישים בסיני: שתי תקיפות כריש קטלניות במצרים

  • 2,549

אל תחמיצו אף עדכון


אלו התמונות הקשות מיום שישי בבוקר שזעזעו לא מעטים, תיירת מאוסטריה בת 68 מותקפת בלב ים סוף בידי כריש בקרבת עיר הנופש הורגהאדה, היא נהרגה. אך מתברר שזאת רק הייתה ההתחלה, כמה מאות מטרים משם נהרגה תיירת אחרת מרומניה בשנות ה-40 לחייה, גם היא מתקיפת כריש.

 

 

כריש בסיני

 

 

הבלוגר המצרי מוסטפא א-שימי אומר בראיון לטלוויזיה המקומית: "כל האנשים והאורחים במלון היו מבועתים, מה שמוזר הוא שהכריש הזה היה קרוב לאזור שיש בו אלמוגים ובאזור שיש בו אלמוגים ושבו הים לא כך כך עמוק, לא אמורים להיות שם כרישים."

 

המשרד לאיכות הסביבה במצרים פרסמו היום פרטים ראשונים על שתי התקריות. הבטיחו לחקור את נסיבות מותן של התיירות ולסגור לכמה ימים את החופים באיזור הורגהאדה שבהם התרחשו התקפות הכרישים.

 

כמובן שתקריות כאלה עם כרישים הן לא דבר שבשגרה אבל כשהן קורות זה אסון. למרות הדרמה הגדולה מתברר שלא כולם במלונות בחופי ים סוף שמעו עליה ויש מי שמנסה לשדר שם עסקים כרגיל. "זאת הפעם הראשונה שאני שומע על זה. זה קרה כאן במצרים?" אומר עובד באחד המלונות במצרים.

 

ידוע שכרישים הם חלק מהנוף בחופי ים סוף במצרים אך לרוב הם לא מגיעים לחיכוך ישיר עם התיירים שמתרחצים שם. למרות זאת בשנים האחרונות קרו כמה מקרים במצרים שבהם נפצעו או נהרגו תיירים מהתקפות של כרישים. 

 

נראה ששתי התקריות הקטלניות מסוף השבוע הם עוד תזכורת למי שמבלה בחופי מצרים שכדאי לנקוט במשני זהירות שנכנסים למים.

 

 


https://www.isramedia.net/content/shark-attack-in-sinai-egypt