5 סיבות טובות למקלחות קרות

  • 10,138

אל תחמיצו אף עדכון


כשאתם חושבים על מקלחת טובה, איך אתם מדמיינים אותה?

מים חמים ומרגיעים? זרם חזק וטוב? סבון ריחניי ומרענן?
כנראה שאתם מסוגלים לתאר את המקלחת הטובה שלכם בהרבה דרכים אך האם אי פעם חשבתם על מקלחת במי קרח???
מחקרים רבים מוכיחים שלמקלחות קרות יש מספר יתרונות בריאותיים שלא ניתן להתעלם מהם...
מעריצי גיימס בונד בוודאי זוכרים את ה"מקלחת הסקוטית" שהוא היה עושה - מדובר במקלחת חמה עד ל 20 שניות האחרונות, אז הוא היה מעביר למים קרים. אם ג'יימס בונד עושה זאת אז למה לא אתם? 

 

1. שתי פעולות במכה אחת - גם מקלחת גם שריפת שומן!

כן זה נכון! מקלחת קרה עוזרת לשרוף שומן. ישנם שני סוגים של שומן בגוף - שומן לבן ושומן חום.

שומן לבן הינו השומן המוכר לכולנו, את השומן הזה אנו צוברים כתוצאה מאכילה של קלוריות עודפות המצטברות לכדי שומנים בד"כ באיזור המותניים, הבטן, השיבן, הגב התחתון, הירכיים וכו'...
 

שומן חום לעומת זאת הוא החבר הטוב שלנו - תפקידו לשמור על חום גופינו. השומן החום נכנס לפעולה כאשר הגוף קר והוא עוזר לנו להיכנזס למצב הישרדותי. כאשר קר לנו הגוף שורף קלוריות בכדי לשמור על הטמפרטורה. חוקים סקנדינבים מצאו כי חשיפה לטמפרטורות נמוכות מגבירה את קצב חילוף החומרים ורק באמצעות שינוי טמפרטורת המקלחת תורידו עד 4 קילוגרמים בשנה מבלי לשנות את הדיאטה שלכם כלל!

 

2. התאוששות לאחר פעילות גופנית

לעיתים יום לאחר אימון קשוח במיוחד אנו לא יכולים להזיז אצבע מכיוון שכל הגוף כואב, אז מלבד חימום טוב ומתיחות לפני ואחריו ואכילת מזונות העשירים בסידן מגנזיום וחלבון חשוב מאוד גם להתקלח במים קרים. המקלחת הקרה עוזרת להפחית כאבי שרירים בצורה משמעותית לכן שחקני הוקי ופוטבול נכנסים לאמבטיה מלאה במי קרח לאחר משחק...

 

3. מצב רוח מרומם ועירנות מוגברת

שום דבר לא מעורר כמו זרם של מים קפואים. הסיבה הפיסית לכך היא שהמים הקרים גורמים לנשימה להיות עמוקה מכיוון שהגוף מנסה לחמם את עצמו ולפצות על השוק הקר ע"י הגדלת צריכת החמצן שלו. כתוצאה מהמפגש עם המים הקרים קצב הלב מואץ גם הוא. בוקר שמתחיל במקלחת קרה גורר אחריו יום נמרץ ואנרגטי.

 

4. מערכת חיסונית חזקה יותר וזרימת דם משופרת 

מחקרים מצאו כי מקלחת קרה משפרת את זרימת הדם, זרימה חזקה משפיעה פלאים על גופינו ובעיקר מונעת לחץ דם גבוה והתקשחות עורקים המובילה למחלות לב. בנוסף לכך הגברת קצב חילוף החומרים גם מחזקת את המערכת החיסונית ע"י שיחרור יותר תאי דם לבנים למחזור הדם ובכך עוזרת לגופינו להתמודד עם מחלות.

 

5. עור ושיער בריאים יותר

כל מי שנלחם באקנה כנראה משתמש בחומרים המנקים את נקבוביות העור ואז שוטף חומרים אלו במים חמים. למעשה שטיפת העור במים חמים מייבשת אותו ומגדילה את הנקבוביות, מה שעלול לגרום להחרפת הבעיה. מים קרים מכווצים את הנקבוביות ובכך מונעים מהן להיסתם ע"י ליכלוך.

מים קרים סוגרים גם את זיקיקיי השיערה ומונעים בכך את הצטברות הליכלוך על הקרקפת.

מקלחות קרות ישאירו את השיער שלכם נקי ומבריק יותר! אז במקלחת הבאה - סובבו את הידית לצד השני!  


https://www.isramedia.net/content/reasons-to-take-cold-showers