דרום אמריקה: פוקון, צ’ילה

אל תחמיצו אף עדכון
https://www.isramedia.net/content/pucon-chile

פוקון היא אחת העיירות הכי מגניבות למטייל בצ’ילה ואולי אפילו בכל החלק הדרומי של אמריקה.

 

מטיילים רבים מכל העולם מגיעים לפוקון ופשוט מתאהבים, השילוב של ההר געש המושלג והאגם פשוט גורם לכלום להיות טיפה יותר מאושרים. רוב המטיילים מגיעים לפוקון כדי לטפס את ״הויאריקה״, הר הגעש הכי מפורסם בדרום אמריקה.  גובהו של ההר 2,847 מטר והוא פעיל, התפרצויות קטנות מתרחשות באופן קבוע וניתן כמעט תמיד להבחין בעשן הנפלט מההר.

 

כמו כן פוקון מציעה אינספור אטרקציות למטייל בדרום אמריקה - ראפטינג על נהר הטרנקורה, מעיינות החמים, הידרו ספיד, טרקים, קנופי, סנפלינג מפלים ושייט בקיאק לצד האגם. בנוסף לעובדה שפוקון מוקפת בנופים עוצרי נשימה העיירה הקטנה פשוט מחשמלת, מסעדות טובות, ברים, מסיבות, סופרים מערביים עמוסים בכל טוב (יש אפילו טחינה) וכמובן את אחד הבתי חב״ד הכי מגניבים שהייתי בהם לאחרונה.

 

אני הגעתי לפוקון בסוף העונה ולמשך כמעט שבוע לא פסקו לרדת גשמים, כמובן שלא היה ניתן לטפס את ״הויאריקה״ וגם רוב האטרקציות לא היו זמינות. חוץ מהמעיינות החמים שהיו פשוט תענוג במזג אויר חורפי שכזה - אני אישית ממליץ בחום!

 

אז מה בעצם עשיתי בפוקון אם בקושי היה אפשר לצאת מההוסטל? פגשתי אין ספור אנשים מעניינים מכל העולם, ישבנו ודיברנו, למדתי לא מעט, בישלנו ארוחת ערב טבעוניות גדולות לכולם, צחקנו, שתינו יין צ'יליאני טוב, אבל בעיקר התנתקנו מהפלאפונים והתחברנו עם חברים חדשים.

 

צפו בוידאו של פלג כהן בפוקון, צ'ילה, ואל תשכחו לעשות לו LIKE לעמוד הפייסבוק שמונה יותר מ-30K חברים! לוחצים על התמונה בשביל לנגן את הוידאו.