הסוף לשיתוף סיסמאות נטפליקס?

  • 4,497

אל תחמיצו אף עדכון


החל מאוגוסט 2022 נטפליקס תפעיל בניסוי שיתמקד במדינות דרום אמריקה - תשלום על "בתים" נוספים או אם תרצו הסוף לשיתוף סיסמאות תכונה שהיא בעצמה איפשרה למשתמשיה לעשות בה שימוש באופן חופשי. המטרה לגבות כסף על כל מסך אחר שמחובר לשירות ואינו נמצא בביתכם, כלומר אם תרצו לשתף עם בן משפחה את המנוי שלכם, תצטרכו לשלם על "בית" נוסף. על פי הדיווח העלות למסך בדרום אמריקה תהיה בסביבות 3$.

 

 

נטפליקס תגבה תשלום על חיבור מבתים אחרים

 

 

היתרון היחסי של שירות נטפליקס עד היום היה האפשרות לצפות בתכנים מכל מקום בעולם ובכמות מסכים מוגבלת בהתאם לסוג המנוי שלכם. הממה, יחד עם זאת, נוצרה פירצה שאיפשרה למשתמשים לחלוק את הסיסמאות שלהם עם חברים ולאפשר לכל אחד לחלוק איתם את המנוי, כך למעשה מנצלים את כל המסכים העומדים לרשותכם במסגרת המנוי וגם חוסכים בעלויות המנוי על ידי השיתוף.

 

נטפליקס החליטה שבקרוב מאוד החברה תתחיל לגבות כסף מכל חיבור כזה. טרם ברור כיצד יתבצע הניטור של החשבונות ואיך בכלל ידעו להבדיל בין הבית המקורי לבית האחר. לפי נטפליקס השירות יזהה את המכשירים ברשת ה-WiFi. עוד דווח כי המגבלה בתוכנית הבסיסית הפופולארית בישראל תהיה עד 2 בתים בסך הכל.

 

אחד היתרונות הבולטים בשירות נטפליקס הוא היכולת לנדוד עם תכני ה-VOD לכל מקום בעולם. על פי הדיווחים, במקרה שבו תטוסו לחו"ל ותרצו להמשיך לצפות בסדרה האהובה עליכם, נטפליקס תאפשר לכם תקופת זמן של שבועיים, ממיקום אחד בלבד. בתום התקופה, לא תוכלו לצפות בתכני השירות ללא תשלום על "בית" קבע חדש נוסף. 

 

 

מה לגבי VPN?

בנטפליקס אומרים כי הם ישתמשו במידע כמו כתובת IP, מזהה המכשיר הייחודי וניטור פעילות החשבון לזיהוי הבית שאליו אתם מחוברים והיא ממליצה, שימו לב, לוודא שהמכשירים שלכם מחוברים לאותה הרשת וללא שימוש ב-VPN אם המערכת מתעקשת שאתם מחוברים מבית נוסף. כמו כן החברה תציע אפשרות לשינוי המיקום עד 3 פעמים בשנה. 

 

ברבעון הראשונה של השנה נטפליקס דיווחה על כך שאיבדה כ-200,000 מנויים ותירצה את זה בגלל התחרות ושיתוף החשבונות. לפי בלומברג, התופעה הייתה נפוצה בעיקר בדרום אמריקה וכנראה זו הסיבה שהיבשת נבחרה להיות הראשונה בניסוי. לא ברור אם נטפליקס מתכננת להחיל את השינוי בצורה גלובלית ומתי זה יקרה אך ההיסטוריה מלמדת כי בסופו של דבר זה מגיע לכל העולם.


https://www.isramedia.net/content/netflix-charging-for-additional-homes