איך להכין סבון לימון טבעי לטיפול במחלות עור וכמתנה מקורית לחברים

  • 5,843

אל תחמיצו אף עדכון


סבונים בעבודת יד כמעט ונעלמו מהעולם, מיכל הפלסטיק הצבעוני שיש לכם על המדף במקלחת תפס את מקומם, ואיכשהו אנחנו מתמכרים לצבעים, למרקם הג'ל ולריחות שיוצאים מהם - אבל כמה זה באמת טבעי? לא הרבה, אם בכלל.

 

לסבון בעבודת יד יתרון ברור - הוא אינו מכיל אלכוהול, אינו מכיל תוספים וחומרים משמרים והסיכויים לפיתוח אלרגיות פוחתים. מעבר לזה, הוא מצויין לטיפול במחלות עור כמו אקנה ופסוריאזיס, ואם כבר יצא לכם בעבר להשתמש בסבונים בעבודת יד, אתם כבר יודעים איך זה מרגיש ואיזה ריח נפלא יש להם.

 

 

אם יש לכם קצת זמן פנוי, או שאתם מעוניינים להכין מתנה מקורית לחברים, הנה הבסיס שילמד אתכם להכין סבון בעבודת יד, הפעם הזו נלמד איך להכין סבון לימון, אבל בכיף אפשר לקחת את זה גם לסוגים נוספים של סבון.

 

אז איך עושים?

על מנת להכין סבון לימון, נזדקק למצרכים הבאים

1. כבסיס, נשתמש בסבון חלב עיזים (ניתן להשיג בחנויות טבע שונות, אפילו באינטרנט).

2. שמן לימון. כפית פלוס מינוס.

3. קליפות לימון מגורדות, בערך 2-3 לימונים (תלוי כמה מכינים), לשטוף טוב לפני.

 

הכנת הסבון

תחילה נחתוך את סבון חלב העיזים לקוביות. נניח בקערה שמתאימה לחימום במיקרוגל, נכניס למיקורגל ונחמם במשך כ-30 שניות עד לקבלת נוזל. אפשר גם לחמם בסיר נקי על הגז, מטעמי נוחות נתנו את ההסבר על המיקורגל.

 

לאחר מכן נוסיף את שמן הלימון והקליפות המגורדות שלנו לקערה ונערבב יחד עם סבון חלב העיזים הנוזלי והחם שלנו. בשלב האחרון, ניצוק את התערובת לתבנית מתאימה ונשאיר אותה להתקשות במשך 60 דקות, זה הכל, הכל מוכן.

 

טיפ: ניתן ליצוק בתבניות קטנות המתאימות לגודל של סבון סטנדרטי על מנת לקבל צורה של הסבון שאתם מכירים מהחנויות.

 

בהצלחה, ספרו לנו איך הלך לכם.


https://www.isramedia.net/content/natural-lemon-soap