10 הערים המסוכנות ביותר בעולם

אל תחמיצו אף עדכון
https://www.isramedia.net/content/most-dangerous-cities-in-the-world

היום קל יותר מתמיד לטוס עשרות אלפי קילומטרים למדינות שונות ולערים שונות. חלק מהמקומות מומלץ להימנע מלהגיע, מצד שני חלק מהמקומות הן יעד פופולארי מועדף על התיירים. אז אם אתם מחליטים שכן לטוס לאחד מהמקומות האלה, לפחות עדיף שתהיו מודעים לסכנות. הנה בסדר יורד רשימת 10 הערים המסוכנות בעולם.

 

10. קראקס, ונצואלה

קראקס היא עיר הבירה של ונצואלה והעיר הגדולה ביותר בה. קראקס נמצאת כרגע בעיצומו של משבר בו מוערבות כנופיות סמים. גניבות ושודים ברחובות העיר גם הם נפוצים, מה שהופך את העיר ליעד לא אטרקטיבי לתיירים. חשוב לדעת: גם בערים נוספות בונצואלה יש אחוזי פשיעה גבוהים.

 

9. סיודאד חוארז, מקסיקו

בעיותיה של מקסיקו עם הסמים תמיד היו ידועות. סיודאד חוארז היא אחת הערים האלימות במקסיקו בימים אלה. המשטרה שאמורה להגן על התושבים לרוב מופעלת על ידי כנופיות סמים ושוטרים משוחדים זה לא דבר נדיר במקום זה.

 

8. קייפ טאון, דרום אפריקה

השכיחות של עוני ואי סדר חברתי בעיר קייפטאון לא נעלמו. אחוז הפשיעה בעיר הדרום אפריקאית עדיין גבוהה במיוחד ולמרות הכל תיירים רבים נמשכים לקייפ טאון בגלל היופי הטבעי שלה, הקרבה לאטרקציות טבע ושמורות הטבע הפראיות. מומלץ להימנע מלהגיע לאיזורים הבעייתיים של העיר ולהימנע מלנסוע בשעות הלילה לבדכם.

 

7. ריו דה ז'נרו, ברזיל

ערים רבות בברזיל נמצאות בשיעור פשיעה גבוה אפילו יותר מהעיר ריו דה ז'נרו. היות וריו היא היעד התיירותי הפופולארי בברזיל נתמקד כאן. ריו של היום בטוחה הרבה יותר ממה שהייתה לפני עשור, עם זאת שודים וגניבות עדיין נפוצים בעיר ולא פעם תשמעו על תייר שנשדד ונלקחו ממנו חפצים יקרי ערך. שימו לב אירועי פשיעה מהסוג הזה קורים בעיקר בלילה. אתרי הנופש והחופים המדהימים יחכו לכם ותוכלו להנות מהם ברוב שעות היום מומלץ תמיד להימנע ממלכודות תיירים, גם תרגילים כמו בנות שיפתו אותך ללכת איתך למסיבה שם כמובן יחכו לך השודדים.

 

6. גואטמלה סיטי, גואטמלה

במרכז איי הקאריביים מדינה עם מלא אטרקציות שמושכות תיירים רבים - גואטמלה. היינו ממליצים לכם להימנע מלהגיע לגואטמלה סיטי שם שיעור הפשיעה גבוה שיעור מקרי הרצח גבוה וכן גם מקרים של שוד מזוין באוטובוסים לא דבר נדיר שם. היינו ממליצים להגיע לאיזורים בטוחים יותר בגואטמלה.

 

5. אקפולקו, מקסיקו

לפני זמן לא רב, העיר הזאת נחשבת לאזור נופש בטוח ומפואר. בעוד התיירות לאקפולקו היא עדיין פופולרית, אלימות וסמים הפכו את המקום לאזור מסוכן. נתונים סטטיסטיים אחרונים מציגים כי בעיר הזאת יש אחד משיעורי הרצח הגבוהים בעולם  142 מקרי רצח ל -100,000 אנשים. כשאתם מסתובבים ברחובות, היינו ממליצים לכם להשאיר את החפצים יקרי הערך שלכם במקום בטוח במלון ולא להסתובב איתם עליכם.

 

4. בגדד, עיראק

פיגועים, ירי ואירועים אלימים אחרים נפוצים בעיראק. מדינה זו הייתה ברשימה "לא לנסוע" לאמריקנים במשך שנים רבות ובגדד נשארה מקום מסוכן. כמובן מומלץ שלא להגיע לבגדד.

 

3. קאבול, אפגניסטן

זו הייתה אחת הערים מסוכנות ביותר בעולם במשך זמן רב. עדיין מדובר באיזור מלחמה, למרות שחיילי ארה"ב התחילו לצאת בהדרגה מאפגניסטן. פיגועים ואירועי טרור נפוצים מאוד בקאבול. קאבול עומדת בפני עתיד לא בטוח מאוד וכנראה תהיה מקום מסוכן מאוד גם בעתיד הקרוב. כמו בגדאד, קאבול היא עיר שבה אלימות יכולה להתרחש בכל עת.

 

2. קראצ'י, פקיסטן

אי שקט פוליטי, פשע, וטרור שמשתולל הן רק חלק מהסיבות מדוע לא כדאי לכם לבקר שם. קראצ'י היא אחת מהמקומות האלימים ביותר ומומלץ לתיירים להימנע מלהגיע לשם.

 

1. סן פדרו סולה, הונדורס

העיר הזאת מדורגת כאחת מהמקומות האלימים ביותר כבר מספר שנים. על פי מקורות רבים, יש לה את שיעורי הרצח הגבוהים ביותר 169 מקרי רצח ל -100,000 אנשים. סחר בנשק, ונשק בלתי חוקי נפוץ ברחבי העיר. בקיצור, אל תגיעו לסן פדרו סולה.

(צילום: cc by iwantcheese)

באמצעות: www.escapehere.com

 

אהבתם? יש לכם טיפים למי שנוסע לשם? שתפו אותנו בתגובות!