שמירה על ציפורניים בריאות: איך להפסיק לכסוס ציפורניים

  • 3,744

אל תחמיצו אף עדכון


כסיסת ציפורניים הינו הרגל מגונה שעלול לגרום לידיים שלכם להיראות פחות מושכות ומזמינות. הרגל זה עלול גם לפגוע באופן חסר תקנה בציפורניים שלכם בשיניים וגם בחניכיים. למרבה המזל ישנן כמה טכניקות שאתם יכולים לאמץ בכדי להפסיק לאכול את עצמכם.

 

 

1. תפנקו את עצמכם - מניקור כל שבוע!

הרשו לעצמכם להתפנק כמה שרק ניתן, מניקור יגרום ימנע מכם לכסוס פשוט בגלל שהציפורניים שלכם יפות! שלא לדבר על כך שהמגע של הלק בשיניים יגרום לכם לדחות את הפעולה האוטומטית.

ברגע שהציפורניים שלכם יחזרו לעצמם ויראו מדהים תרצו לשמור עליהם ככה ומה הדרך הטובה ביותר אם לא להשוויץ בלק החדש והמנצנץ שלכם? מותר לכם להתפנק וכדאי להשוויץ!

 

2. ציפורניים קצרות

אם אינכם מרגישים בנוח ללכת לפדיקור פשוט שימרו על הציפורניים קצרות ככול האפשר (לא באמצעות כיסוס כמובן) גיזרו או קצצו את הציפורניים כל יומיים. כשאין ציפורניים לכם מה לכסוס.

 

3. הגדלת מראה הציפורן

לרוב כוססי הציפורניים אין ירח בבסיס הציפורן מכיוון שהעור סביב הציפורן עולה עליה.

בכדי לחשוף את הירח יש לדחוף בעדינות את העור המת לכיוון האצבע. פעולה זאת קלה יותר לביצוע בצורה בטוחה ונטולת כאב לאחר מקלחת או אחרי השריית הידיים במים חמים לעשר דקות, העור מתרכך וקל יותר לעבוד איתו במצב הזה.

פעולה זאת משווה לציפורן מראה ארוך יותר וצורה יותר מפתה כך ששוב לא תרצו לכסוס את הציפורניים בגלל שהן יפות מידי...

 

4. דיאטה בריאה

שימרו על דיאטה בריאה ומאוזנת. דיאטה נכונה לא רק תגרום לכם להרגיש נפלא באופן כללי היא גם תעזור לצמיחה מהירה ובריאה של הציפורניים והשיער שלכם. 

מחקרים מוכיחים כי הסיבה הפיזית לכסיסת ציפורינים היא מחסור בסידן ומגנזיום בגוף ולכן יש להקפיד על תזונה עשירה במינרלים אלו. מינרלים גופרתיים המצויים בתפוחים, מלפפונים, ענבים, אספרגוס ובצל יתרמו לגדילה עקבית מהירה. חומצות שומן חיוניות מצויות במאכלים כגון סלמון, טונה, פירות ים, עלי מאכל אגוזים וזרעים. חומצות אלה חיוניות לגוף משום שהן תורמות לתקינות ותיחזוק המערכת המטבולית (חילוף החומרים) של הגוף ושומרות על הציפורניים שלנו יפות ומבריקות.

 

5.  תחגגו את הציפורניים שלכם! 

אל תתבישו להראות אותן לחברים שלכם למשפחה או אפילו לאנשים רנדומלים ברחוב! ובראש מורם תשאלו אם הם היו מאמינים שאתם פעם כססתם ציפורניים? צלמו את הידיים שלכם היום ובסוף התהליך, ותהיו גאים מהעובדה שאתם מסוגלים לחולל שינוי בחיים שלכם!

 

https://www.isramedia.net/content/how-to-stop-biting-your-nails