כך תוכלו לחמוק מהתור הארוך בנתב"ג

  • 3,077

אל תחמיצו אף עדכון


מכירים את התמונות של נתב"ג מהימים האחרונים? תורי ענק, אנשים מיואשים, צפיפות, עיכובים בטיסות ועוד שלל הפתעות מחכות למי שמתכנן לטוס במהלך הקיץ הקרוב. אם תגיעו לנתב"ג בשעות היום תמצאו את עצמכם הופכים להיות חלק מאותה תמונה של אנשים שעומדים שעות בתורים ארוכים. אבל מתברר שלא חייב לסבול ויש אפשרות אחרת. המדריך עם השיטות לקיצור התור.

 

אם אתם מתכננים את החופשה הבאה שלכם בחו"ל כדאי שתשימו לב לאן אתם מתכננים לטוס ויותר חשוב מכך מתי. אז רגע לפני שאתם נבהלים הנה קצת מידע שיעזור לכם לשפר את הסיכויים שלכם לסבול פחות בחופשה הבאה שלכם.

 

 

בסופי שבוע מורגשת ירידה משמעותית במספר הנוסעים שעוברים בנתב"ג, זה קורה משום שחברות כמו ישראייר ואלעל לא טסות בשבת והביקוש לטיסות הרבה יותר נמוך. כן הבנתם נכון, אם תטוסו במהלך סוף השבוע לא תצטרכו לסבול את העומסים הכבדים. ישראלים שטסו במהלך סוף השבוע דיווחו על בין 30-40 דקות המתנה בלבד, אבל זו לא הדרך היחידה בה תוכלו להימנע מתורי הענק.

 

 

צביקי אברמוביץ', יו"ר פורום חברות התעופה בנתב"ג בראיון אמר את הדברים הבאים: "רוב הזמן נתב"ג עמוס, אבל יש גם שעות שהן פחות עמוסות. אם הטיסה שלכם ממריאה בין השעות 19:00-21:00 בערב אז סביר להניח שתעמדו בתורים פחות ארוכים." ובכן, העומסים כפי שמתאר אותם צביקי הם בעיקר בשעות הבוקר והצהריים ויש שעות הרבה יותר אטרקטיביות לטיסה שיכולות לחסוך לכם הרבה המתנה מיותרת.

 

 

איך אפשר לדעת מתי יש עומסים בנתב"ג

דרך נוספת שמאפשרת לכם לדעת מה מצבכם היא לעקוב אחר לוח ההמראות. ככל שכמות ההמראות גבוהה יותר, כך העומס גדול יותר. למשל, אם בלוח ההמראות יופיעו בין 15-20 המראות, כדאי להגיע מוקדם יותר לשדה התעופה, פחות מ-10 המראות העומס לא יהיה כזה גבוה ואפשר להגיע לשדה כרגיל. ניתן להיעזר בלוח ההמראות של נתב"ג בקישור הבא (לבחור המראות).

 

 

הכירו את ה-"דאבליו" (W)

בקומה השלישית בטרמינל 3, נמצא הדאבליו. בשער זה תוכלו לעבור אך ורק עם כבודת היד שלכם היא טרולי או תיק קטן, ללא מזוודות. כל מה שצריך על מנת לעבור בשער זה הוא ביצוע צ'ק אין באינטרנט (Web Check In), בורדינג פס (כרטיס עלייה למטוס) אפשר מודפס ואפשר בנייד. אפשר להגיע ל-W גם בשעות העמוסות וגם בשעות רגועות יותר. מסתבכים? תשאלו במודיעין איפה זה דלפק W או פשוט W.

 

 

דאבליו נתב"ג
תמונה: נתב"ג

 

 

אם תחליטו לנצל את הטיפים הבאים תגלו שלא צריך לסבול בדרך לחופשה הבאה שלכם. שתהיה לכם טיסה נעימה וחופשה מהנה. מוזמנים לעקוב אחרינו בגוגל ניוז לעוד עדכונים.


https://www.isramedia.net/content/how-to-escape-the-long-queue-at-ben-gurion-airport