איך לחשב צריכת חשמל של מוצר חשמלי

  • 11,517

אל תחמיצו אף עדכון


את חשבון החשמל שלכם אתם מקבלים אחת לחודשיים. בחשבון החשמל תראו את תקופת החיוב, את כמות החשמל (קוט"ש - קילו וואט לשעה) שצרכתם וכמה עליכם לשלם. מה שלא תראו בחשבון חשמל זה הוא כמה חשמל צרך המקרר שלכם למשל או כל מוצר חשמלי אחר בבית. מיד נגלה לכם כמה זה פשוט לעשות את החישוב בעצמכם בעזרת כמה פעולות פשוטות, כך תוכלו לדעת איזה מכשירים זוללי חשמל יש לכם בבית.

 

חישוב צריכת חשמל, תנור אינפרה אדום

 

 

על כל מוצר חשמלי שתרכשו מופיע על גבי מדבקה הספק המכשיר ביחידה הנקראת וואט (Watt) ומסומנת בקיצור W. לעיתים יהיה סימון Wh המציין וואט לשעה. כאשר אנו רוצים לחשב כמה תעלה לנו צריכת החשמל של מכשיר מסויים, הדבר הראשון שנעשה זה לחפש את הספק המכשיר ואת סימון זה.

 

 

לרוב, מוצרי חשמל בהם מותקן גוף חימום כמו קומקום חשמלי, תנור אמבטיה, תנור חימום וכדומה הם הצרכנים הגבוהים ביותר של חשמל בביתכם, לצורך נוחות החישוב, ניקח מוצר פופולארי יחסית שנמצא בהרבה בתים כמוֲֲֲֲֲֲֲֲֲ תנור חימום אינפרה אדום בעל הספק של 2400W.

 

 

תעריף החשמל

בכדי שנוכל לחשב את צריכת החשמל של מוצר חשמלי אנו זקוקים לתעריף החשמל המעודכן אשר נקבע ע"י חברת החשמל. תעריף החשמל המעודכן מתפרסם באתר חברת החשמל ותוכלו להתעדכן בדף זה. לצורך נוחות החישוב, נניח שתעריף החשמל המעודכן הינו 56 אגורות, כולל מע"מ.

 

 

חישוב צריכת חשמל למוצר חשמלי

ראשית הדבר החשוב ביותר שאנחנו צריכים לדעת הוא הספק המכשיר, במקרה הנבחר אנחנו יודעים שהספקו עומד על 2400W ואנחנו יודעים כי תעריף החשמל, עלות קילו וואט לשעה הינה 56 אגורות. כעת נעבור לחישוב עצמו ולדוגמא על מנת שתוכלו לעשות זאת בעצמכם.

 

 

דוגמא:

הספק המכשיר: 2400W

תעריף החשמל (לא מעודכן): 56 אגורות

חישוב וואט בודד: 0.56/1000 = 0.00056 ש"ח

כעת נכפול את צריכת המוצר החשמלי בעלות וואט בודד בשקלים ונקבל את צריכת החשמל של המכשיר לשעה בשקלים.

חישוב ותוצאה: 0.00056X2400 = 1.344 ש"ח

 

הפעלת תנור אינפרא אדום למשך שעה שלמה תעלה לכם 1.344 שקלים, וביממה שלמה (24 שעות) 32.256 שקלים.

 

 

מה חשוב לזכור

רוב המכשירים הביתיים, לא פועלים במשך יממה שלמה ולכן יש לעשות התאמה לחישוב בהתאם לזמן ההפעלה, למשל אם הפעלתם את המכשיר לחצי שעה בלבד, יש לחלק בחצי את הסכום שיצא. ניתן גם לחשב עד לרמת הדקות הבודדות למחמירים :-).


https://www.isramedia.net/content/how-to-calculate-electrical-device-consumption