איך מרוויחים כסף מקבוצה בפייסבוק - 6 טיפים שאסור להתעלם מהם

  • 2,323

אל תחמיצו אף עדכון


אם יש לכם קבוצת פייסבוק מצליחה, ודאי שמעתם את החדשות על כך שבקרוב תוכלו גם להרוויח ממנה. אך מתחת לפני השטח, בעלי קבוצות, גם המצליחות שבינהן יודעים את האמת - השינוי הזה שאמור להטיב עם בעלי הקבוצות יסחט מהם זמן וכסף ועתיד שכבול במוצר החברתי של פייסבוק. 

 

זוכרים שהיה לכם דף פייסבוק מצליח? איך נלחמתם על כל לייק שבהתחלה היה עוד שווה משהו. היום, ללא קידום ממומן בפייסבוק לא תצליחו להגדיל משמעותית את קהל העוקבים שלכם, יתרה מכך, תקבלו המון עוקבים שאינם בעלי ערך לעסק שלכם. רבותי, זה משהו שקורה בפייסבוק כבר כמעט עשור. הבעיה שהמכונה הזו נחלשת עם הזמן בדיוק בגלל הסיבות האלה, עכשיו היא עוברת פול פאוור לקבוצות, שם היא תעשה את מה שעשתה לדפי הפייסבוק שלכם. הישארו איתנו ותשמעו את הסיפור המלא.

 

איך להרוויח מפייסבוק

 

 

ההצלחה של פיצ'ר הקבוצות בפייסבוק היא סיפור נהדר. אנשים מצטרפים, שואלים שאלות שמקבלות מענה מהיר, יש יותר מעורבות משתמשים מאשר דפי פייסבוק, אין צורך לשלם על קידום וגם יש תחושה שאם יש לך קבוצה מצליחה אתה מחזיק בקהל מפולח שיגיד אמן לכל מה שתציע לו, ובכן, תשכחו מזה. פייסבוק או מטא היא כבר לא מה שהייתה. הרשת החברתית הזו היא רשת חכמה יותר, שיודעת ממי לקחת ולמי לתת ומתי. 

 

שגרירי החידושים המתקרבים של פייסבוק כבר משכנעים אתכם שכדאי לכם לשלם עבור השימוש בקבוצות, סוג של תמיכה כלכלית על מנת להשיג מטרה ועוד כמה פיצ'רים שמנסים לטשטש את מה שבאמת הולך לקרות. תבינו, אתם לא היחידים שבונים על זה, יחד איתכם מחכים בקוצר רוח הרבה מאוד משתמשים שרוצים לעשות כסף בפייסבוק. אבל מה שחשוב להדגיש פה, פייסבוק לא מתכננת לשלם לכם אלא לתת לכם את הכלים לגבות את הכסף בעצמכם או במילים אחרות - אתם תצטרכו להמשיך לעבוד קשה על הקבוצה שלכם ימים כלילות על מנת שהיא תישאר בחיים, אם תודו בזה או לא זו עבודה בלתי פוסקת 24/7.

 

התחרות גדולה

שוק הקבוצות בפייסבוק הוא ענק, יש הרבה אנשים שמוכנים לשלם לכם בעבור שירות או תוכן שתציעו ובכך גם התחרות בין הקבוצות תעלה אך יש דבר שלא משתנה בפייסבוק - הוא כבר לא מושך קהל צעיר ורענן, כזה שהמפרסמים בונים עליו. קהל כזה אפשר למצוא באינסטגרם, בטיקטוק וכדומה.

 

אם אתם מתכננים לעשות כסף בפייסבוק ע"י שימוש בכלים החדשים של פייסבוק, הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון, רגע לפני שאתם משקיעים את כל האנרגיות שלכם בקידום המוצר של פייסבוק, לא שלכם.

 

1. מי מצטרף לקבוצה שלכם

פייסבוק שיחררה לאוויר מספר כלים לניהול קבוצה, חלקם עובדים טוב אבל הרוב פחות טוב ואתם צריכים לשאול את עצמכם מדוע. למשל, מדוע אין אפשרות לסנן משתמשים לפי גיל? מה קורה במצב בו תעדיפו לדבר לקהל צעיר יותר? או יותר מזה, מה אם תחליטו לסנן את המשתמשים לפי מדינה מסויימת או משתמשים ללא תמונת פרופיל וכדומה? ובכן, אין חיה כזו.

 

2. כלי ניהול מוגבלים

ניסתם פעם למחוק חברים בקבוצת הפייסבוק מהמכשיר הנייד? ולא, לא אדם ספציפי אלא לסנן את המשתמשים ברשימה. אל תטרחו, האפשרות הזו חסומה. אם תיכנסו לרשימת החברים כל מה שיופיע לכם זה אייקון של 3 נקודות, לחיצה עליו תקפיץ בועה עם שם המשתמש וזהו, בלי אפשרויות נוספות. חלק מזה נועד לעייף אתכם מלבצע את הפעולה.

 

בגדול בשביל למחוק משתמשים תצטרכו מחשב ולעבור משתמש אחר משתמש, במקום לבחור כמות גדולה של משתמשים בלחיצה אחת. זה בנוי בצורה כזו שלא תוכלו לעשות ניטור, בדיקות או לבצע מחיקה המונית של משתמשים לא רצויים. תחשבו רגע מה עומד מאחורי ההחלטה של פייסבוק לא לשכלל אפשרות כה חיונית למנהלי הקבוצות.

 

מופתעים? אנחנו לא. גם בדפי הפייסבוק יש קושי רב לנהל את המשתמשים זאת למרות שניתן לבצע בחירה מרובה ולהסיר את האנשים שאתם לא רוצים ועדיין עשו לייק לדף. מעבר לזה שהפעולה עצמה מעייפת, תאלצו לחכות לטעינה ארוכה בכל פעם שפייסבוק תציג לכם משתמשים חדשים, ובקיצור מייתר את כלי הניהול.

 

3. הקבוצה משגשגת, למה להפסיק?

אין צורך להפסיק. צריך לזכור, הקבוצות הן המוצר של פייסבוק. הוא צריך להיות רווחי עבור פייסבוק קודם כל. כאשר אתם מנהלים מותג תחת מטריה של מותג אחר, דעו כי ברגע שהוא מפסיק להרוויח, אתם תצטרכו להמשיך לבד. תכנון לקוי ישאיר אתכם בלי כלום. במיוחד אם שמתם את כל הביצים בסל אחד, הסל של פייסבוק.

 

4. המשתמשים לא ישלמו לנצח

חברי הקבוצה, המשתמשים שלכם חברים בעשרות קבוצות במקרה הטוב ובמאות במקרה הפחות טוב. הם לא יוכלו לשלם ולהשתתף בכל פרוייקט מימון המונים גם אם המטרה טובה. עיקר המשתמשים המשלמים בקבוצות לא יתחייבו לשלם באופן קבוע או כפי שנהוג לכנות "תשלום מתחדש" ואתם תצטרכו ליצור כל פעם משהו חדש בשביל לגרום להם להאמין בכם שוב. אם לא תעשו את זה, הקבוצה שלכם תתרסק, המנהלים יעברו הלאה או יפתחו קבוצה מתחרה ואתם תישארו עם קבוצה בה חברים מאות אלפי אנשים מבלי לדעת מה לעשות איתה.

 

5. פייסבוק תעשה לכם מה שעשתה עם הדפים

זה מתחיל טוב ואז זה נגמר. החשיפה הגבוהה ממנה נהנים בעלי הקבוצות לתכנים שלהם יורדת עם הזמן, בכל קבוצה, בכל תחום. אף אחד לא מוגן. רבים מנסים לעורר "רעידות אדמה" בקבוצות על מנת להמשיך ליצור מעורבות של המשתמשים אבל גם זה לא נעשה לאורך זמן ובאופן קבוע. בנוסף, יש המון פרופילים מזוייפים ברשת והמעט האיכותי הוא זה שמוביל את הכח של הקהילה שלכם. לתשומת ליבכם, 1.3 מיליארד פרופילים מזוייפים הוסרו מפייסבוק בסוף שנת 2020 (בחודשיים בלבד). נתון מדאיג עבור אותם אנשים שעדיין משלמים עבור הקידום בפייסבוק.

 

6. מלחמת מנהלים

כן, גם על זה התפרקו קבוצות וקמו מתחרים. אם יש לכם מנהלי קהילה, מדובר בעובדים לכל דבר ועניין. בסופו של דבר הם ירצו לקבל את חלקם, אם לא, הם תמיד יכולים להמשיך הלאה ובתור קהילה תאבדו אנשים בעלי ערך עבור הקבוצה. 

 

המטרה העיקרית של הפוסט הבא היא לעורר את המודעות בהשקעה בקבוצת פייסבוק כבסיס לעסק שלכם. בעלי קבוצות עלולים לחלוק על המסקנות שהוצגו בפוסט זה וזאת למרות שזו המציאות הקיימת. אם אתם בונים על יצירת עסק שכל כולו סובב סביב פייסבוק, דאגו לבחון אפשרויות חדשות כל הזמן, אל תשקיעו את זמנכם בערוץ הפייסבוקי בלבד וכך תיצרו לכם קבוצת פייסבוק מצליחה עם עתיד.


https://www.isramedia.net/content/how-to-build-and-grow-a-successful-facebook-group