אירופה בוערת: גל חום ברחבי אירופה מעורר שריפות יער ומקרי מוות הקשורים לחום

  • 1,219

אל תחמיצו אף עדכון


גל החום שפוקד את מערב אירופה נמצא ביומו השלישי וכבר הספיק לגבות את חייהם של יותר מאלף בני-אדם. שריפות ענק משתוללות בדרום אירופה ועשרות אלפי בני אדם פונו מבתיהם בשל השריפות בצרפת, פורטוגל וספרד. 

 

 

שריפה בפורטוגל
תמונה: מרקו מלהיירו

 

 

שריפות
תמונה: מרקו מלהיירו

 

 

מטוס מכבה שריפה

 

במאלגה מחוז אנדלוסיה הספרדי, כוחות הכיבוי מתקשים לשלוט על האש שמתפשטת במהירות לפאתי רחובות העיר. "רק לקחנו כמה חפצים חיוניים וברחנו" מספרת אלן, תושבת מאלגה. 

 

הבצורת הקשה ואדמה יבשה יחד עם גל החום הקיצוני יצרו את התנאים לשריפות חורש גם באיטליה. ברומא, התושבים ממעטים לצאת מבתיהם בשל החום אליו לא מורגלים תושבי העיר. "אני עומדת בצל, זה מספיק." מספרת תושבת רומא.

 

שריפות התפתחו גם באי היווני כריתים ובקרואטיה, התושבים נאבקים יחד עם הכבאים במטרה לצמצם את השריפות והנזקים. על פי השירות המטאורולוגי הבריטי, החום צפוי לזרום צפונה דרך צרפת ולעבר בריטניה. "השנה לראשונה פרסמנו נוהל להתמודדות עם מזג אוויר קיצוני בקיץ." אומר ראש עיריית לונדון, סאדיק קאהן. 

 

 

גל חום היסטורי וטמפרטורות גבוהות יורגשו מחר בכל רחבי בריטניה ובמרכזה בפרט. בלונדון התחזית מדברת על 40 מעלות. בכל רחבי הממלכה נערכים לקראת בואו של גל החום, בבתי הספר פתחו את החלונות על מנת לאוורר ככל הניתן את הכיתות, מסילות הרכבת נצבעו לבן על מנת למשוך פחות חום וננקטו צעדים להכנת הציבור הרחב לקראת בואו של החום.

 

 

האם זו רק ההתחלה ובעתיד נראה יותר גלי חום כמו זה? נמתין ונראה


https://www.isramedia.net/content/heat-wave-across-europe-sparks-wildfires-july-2022