5 עובדות על פסיכולוגיה שיכולות לשנות את חייכם

  • 6,390

אל תחמיצו אף עדכון


חקר הפסיכולגיה של האדם והמוח האנושי הוא אחד מתחומי המחקר המורכבים והמסקרנים ביותר כיום, וכך זה היה מאז שנת 1870 כאשר הפסיכולוגיה קיבלה את עצמאותה כתחום מחקר נפרד מפילוסופיה. פיתוחים טכנולוגיים ומחקרים אין סופיים איפשרו לנו ללמוד די הרבה על המוח האנושי, ועדיין חשפנו רק את קצה הקרחון. 

 

 

לפניכם חמש עובדות על הפסיכולוגיה של האדם שיכולות לשנות את ההתנהגות שלכם ולהביא לכם תוצאות טובות יותר מהחיים:

 

1. הצהרת המטרות שלכם באוזניי אחרים גורמת לכם לאבד מוטיבציה! מחקרים מוכיחים כי נבדקים אשר הצהירו על מטרותיהם לא השיגו אותם, זאת כפי הנראה מכיוון שהצהרת המטרות כשלעצמה מספקת את הזהות האישית שלנו והמוח מרגיש כאילו המטרות כבר הושגו ברגע שהן נאמרות בקול רם. יש לכם מטרה? נפלא! שימרו אותה לעצמכם עד שתגשימו אותה אח"כ תוכלו להשוויץ.

 

2. יש לכם שיר אהוב? כנראה שהוא קשור לאירוע רגשי שקרה לכם בעבר. עובדה ידועה היא שלמוזיקה יש אפקט על הרגשות ועל המוח שלנו. מחקר שנעשה בנושא מצא כי גם ריחות אהובים קשורים לאירועים רגשיים שקרו לנו בחיים.

 

3. מה שאתם רוכשים בכסף שלכם משפיע על תחושת האושר והסיפוק שלכם! ישנו הבדל עצום בין הוצאת כסף על חוויות ובילויים לעומת רכישת חפצים. חקר האושר והרווחה הופך פופולרי בשנים האחרונות ומחקרים מצאו כי הרבה אנשים מוותרים על חופשות או חוויות בכדי לאפשר לעצמם לקנות דברים חומריים המהווים סמל סטטוס כמו הטלפון הכי חדש הטלוויזה הכי גדולה המכונית הכי מרשימה... תכננו את החופשה הבאה שלכם עוד היום! אל תוותרו על האושר שלכם הרי בשביל זה אנחנו חיים.

 

4. כ-49% מכלל האוכלוסיה כיום סובלת מחרדה ודיכאון, גם השימוש לרעה בסמים ואלכוהול עלה משמעותית. אנחנו חיים במירוץ וככול שהשנים חולפות והעשורים מתקדמים אנשים הופכים יותר ויותר חרדתיים. ישנן הרבה השערות שמנסות להסביר איך הפכנו ליצורים סובלים ומתוחים אך העיקרית מהן היא שאנשים פחות מתחברים אחד לשני- אנחנו נוטים לעבור יותר דירות, להיות פחות קשורים לקהילה, אנחנו מחליפים עבודות כל חמש שנים ופחות ופחות אנשים מתחתנים ומקימים משפחה. אנחנו מבודדים ואומללים רחוקים מה"בית" ומהחברים. רוצים להיות מאושרים? צרו קשרים אמיתיים עם אנשים, התרועעו, התנדבו ומלאו את היום שלכם בחברים ומשפחה... הכו שורשים! וכך תימנעו ממחלות דיכאונות וביקורים אצל הפסיכיאטר.

 

5. אם תקיפו את עצמכם באנשים שמחים- אתם תהפכו שמחים יותר: מחקר חדש קובע שלחץ ואושר שניהם מדבקים! אם תימצאו בחברת אנשים מתוחים תמצאו את עצמכם חווים מתח גם אם אין כל גורם ללחץ ואם תקיפו עצמכם באנשים שמחים, גם בימים הכי אפורים שלכם את תחייכו ותרגישו מרוממי רוח. משפחה לא בוחרים אבל חברים אתם חייבים לבחור כי יש להם השפעה ישירה על מצבכם הנפשי.

 

https://www.isramedia.net/content/facts-of-psychology