התקלה המסתורית של פייסבוק, וואטסאפ ואינסטגרם: מה הסיבה האמיתית לקריסת שירותי החברה

אל תחמיצו אף עדכון
https://www.isramedia.net/content/facebook-instagram-whatsapp-outage

פייסבוק (Facebook), וואטסאפ (Whatsapp) ואינסטגרם (Instagram) אינם זמינים כבר שעות ארוכות בשל תקלה מסתורית. החברה מסרה כי הם פועלים לתיקון התקלה אך הסיבה שבגללה השירותים לא פועלים לא נחשפה, אך עדויות שמתפרסמות ברשת יכולות לחשוף כי מדובר בתקלת ניתוב או במילים אחרות, אפשרות למתקפת סייבר.

 

על רקע הקריסה מניית פייסבוק צנחה בשל הדלפת המסמכים הפנימיים ע"י עובדת החברה פרנסס האוגן שחשפה כי פייסבוק מעדיפה למקסם את הרווחים על חשבון מה שטוב עבור הגולשים.

 

 

תקלה בפייסבוק

 

 

למרות שהתקלה הינה כלל עולמית, פייסבוק מנסה לצמצם את הפגיעה ע"י הודעה שפירסמה החברה: "אנו מודעים לכך שאנשים מסוימים מתקשים לגשת לאפליקציית פייסבוק. אנו פועלים להחזיר את המצב לקדמותו במהירות האפשרית ומתנצלים על אי הנוחות." הודעה זו פורסמה סמוך לשעה 19:00 כחצי שעה לאחר ששירותי החברה קרסו.

 

בעוד התקלה ממשיכה המרוויחים העיקריים מהתקלה הינם אפליקציות מתחרות כמו טלגרם (Telegram) וטוויטר (Twitter) שרשומות עלייה ניכרת בכמות הגולשים שמבקרים ומורידים את האפליקציות על מנת להמשיך להישאר מחוברים לרשת. 

 

 

מתוך אתר downdetector המנטר את זמינות פייסבוק ב-24 שעות האחרונות

קריסת פייסבוק, דיווחי הגולשים על שיבושים ברשת החברתית

 

 

הסיבה לתקלה טרם ידועה, דיווחים ברשת מעדכנים כי ייתכן ומדובר בתקלת ניתוב, דבר שעשוי לקרב את ההערכה כי מדובר במתקפת סייבר מתוזמנת ומתוחכמת. מומחים אחרים מעריכים כי מדובר בתקיפת סייבר שבאה בתגובה להדלפות המסמכים שפורסמו היום. במקביל לאירוע הקריסה, עובדי פייסבוק דיווחו כי אינם מצליחים להיכנס לבנייני החברה בשל תקלה בכרטיסי תג העובד. האם מדובר בתקלה או במתקפת סייבר גלובלית? בקרוב נדע.