איך למנוע יובש בשפתיים במהלך החורף

  • 7,402

אל תחמיצו אף עדכון


זה קורה להרבה אנשים, זה מתסכל ולחלק מהאנשים גם מקלקל את היום. יובש בשפתיים ניתן לטיפול באמצעות דרכים טבעיות ולא מזיקות, המפתח שעומד מאחוריהן הוא בעיקר לחות ושתייה של מים. אז כדי שהחורף הזה תסבלו קצת פחות אספנו עבורכם את השיטות המומלצות לטיפול בשפתיים יבשות.

 

 

לחות

שפתון לחות בהישג יד הוא בגדר חובה אם אתם סובלים משפתיים יבשות. שמרו אחד בכיס ומרחו אחת לשעה. מה שחשוב לדעת שקונים שפתון לחות:

  •  בחרו שפתון עם מקדם הגנה גבוה במידה ואתם נמצאים בשמש רוב היום, דירוג 15SPF יעשה את העבודה. 
  • הימנעו משפתון לחות עם ניחוחות וצבעים. הכימיקלים האלה עלולים לגרום לכם ליותר נזק.

 

מים

שתו הרבה מים, לא בכוח אבל גם לדאוג שלא תתייבשו. התייבשות תגרום לסדקים וליובש להתרחב והמצב לא ישתנה. כמה מים?

  • 8 כוסות ביום לפחות. אפשר לשתות גם מיץ טבעי ותה (ללא קפאין) בכדי להגיע לכמות היומית המומלצת.

 

לא ללקק ולא לנשוך

אל תתפתו לנשוך או ללקק את השפתיים, זה רק יעשה את המצב גרוע יותר. אם זה קורה לכם, מהרו ושימו שפתון על מנת למנוע מעצמכם להמשיך עם זה.

 

הימנעו מאוכל מלוח, רותח או חריף

אכילת מזונות מטובלים בחריף או חמים או מלוחים עלול להוות גירוי לשפתיים היבשות שלכם ואפילו להחמיר את המצב. אחרי שהמצב משתפר תחזרו לאכול מה שבא לכם.

 

הגן על עצמך מפני קור ויובש

זה לא סוד, כשקר בחוץ ונמצאים יותר שעות בחוץ אנשים עם נטייה ליובש בשפתיים מעלים את הסיכויים להופעת היובש. הימנעו מחשיפה למזג אוויר יבש וקר. אם אתם מתאמנים או עושים הליכה בשעות הערב, עשו זאת במקום סגור (מכון כושר למשל).

 

הגנו על השפתיים

אם בכל זאת אתם צריכים לצאת ביום רוחני המלווה בקור, הגנו על השפתיים באמצעות צעיף על החלק התחתון של הפנים. יש מעילים שזה בא מובנה אולי שווה לכם לרכוש אחד.

 

נשמו דרך האף

נשימה דרך הפה כשאתה נמצא בקור בחוץ משחררת לחות לזרימת האוויר סביב השפתיים, זו הסיבה שאתם רואים אדים שיוצאים לכם מהפה כשקר. נשימה דרך האף תעזור לכם למנוע יובש בשפתיים.

 

השתמשו במכשיר אדים

בחורף האוויר בביתכם עשוי להיות יבש, דבר שעשוי לגרום לכם ליובש בשפתיים. השתמשו במכשיר אדים המגביר את כמות אדי המים באוויר. ניתן לשים בחדר השינה ובמהלך ימים קרים במיוחד.

  • השתדלו לשמור על לחות בביתכם בין 30%-50%. אוויר לח מדי עלול לאפשר לבקטריות ולשאר מיקרואורגניזמים להתפתח. לשם כך רכשו מד לחות (היגרומטר) פשוט למדידת הלחות בבית.

 

פורסם לראשונה בתאריך 18/12/2017. אין להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר במאמר ללא אישור מפורש בכתב.

 

https://www.isramedia.net/content/dry-lips