מה ההבדל בין ראוטר למודם - כך תחסכו מאות שקלים בשנה בחשבון האינטרנט

  • 4,429

אל תחמיצו אף עדכון


משלמים שכירות חודשית על נתב? חבל על הכסף שלכם. באמצעות המדריך הבא תוכלו לחסוך עד 25₪ בחשבון האינטרנט החודשי שלכם, לקבל שליטה טובה יותר על הנתב (ראוטר) שלכם וגם תדעו כיצד לעשות את זה נכון.

 

בשנים האחרונות החלו ספקיות האינטרנט ותשתיות התקשורת להציע ראוטר ונתב משולב, עד לפה זה נשמע מדהים כן? ובכן, השירות הזה לא מגיע בחינם, ואם הוא יגיע בחינם, כנראה שהוא יעלה לכם כסף בהמשך.

 

 

השיטה החדשה לניפוח חשבון האינטרנט

את השירות מציעות חברות האינטרנט בעלות חודשית שנעה בין 10 שקלים ל-25 שקלים, מה שמכונה "נתב בשכירות". אתם מקבלים את הציוד ומשלמים עליו מדי חודש. מה שרוב האנשים לא יודעים, שהם בכלל לא מחוייבים לקחת את השירות הזה וגם לא לשלם עליו בכל חודש.
מיד נראה לכם כמה תוכלו לחסוך בקניית נתב משולב מודם שיחליף את שואב הכסף שהתקנתם 

 

עלות הנתב הממוצעת בסקר שערכנו בין רוב החברות מגיעה ל-18 שקלים, בחישוב מהיר מדובר ב-216 שקלים בשנה! 

מחירו של ראוטר בעל ביצועים טובים יותר מזה שיש אצלכם בבית יעלה בין 200-500 שקלים. אלה מכם שקוראים כרגע שורות אלה, אם אתם משתמשים בשירות נתב בשכירות של בזק למשל, דעו כי בתוך שנתיים בלבד יכולתם לרכוש באותו מחיר נתב מבין הדגמים המשוכללים והטובים בעולם.

 

 

לנתק את הקו כדי לגשת להגדרות - לא עוד

יש לכם BE בבית? נסו לגשת להגדרות באמצעות הכתובת הבאה: 10.0.0.138 בשורת הדפדפן לא הצלחתם? זה משום שהוגבלתם. אתם משלמים על חצי מיכולותיו של הראוטר שלכם. למעשה לא ניתן להתחבר להגדרות הנתב ללא ניתוק כבל ה-DSL והמתנה של מספר דקות או שימוש באפליקציה איטית ומעצבנת. מבאס.

 

 

איטיות עם הראוטר של הספקית

דבר נוסף ומדהים בפני עצמו, ביצענו בדיקת מהירות אינטרנט לכמה ראוטרים וגילינו כי יש שיפור ניכר במהירות הגלישה ביחס לראוטר של ספקיות האינטרנט (גם הזולות). המשמעות היא חיבור יציב עם מהירות טובה מאוד.

 

 

ראוטרים מתקדמים יותר בתשלום חד פעמי

זה לא סוד שחברות האינטרנט לא ממש מתאמצות להביא את הציוד הכי טוב שקיים, הרי הם רוצות לחסוך, על חשבונכם. מי שהבין זאת, היום חוסך הרבה כסף וגם נהנה מהרבה יותר שליטה כמו ניהול מכשירים, הגדרת עדיפות למכשיר מסויים וגם דיווח על כל מכשיר שמתחבר לרשת. כל האפשרויות האלה לא תמיד יהיו זמינות בצורה פשוטה בחברות האינטרנט.

 

 

איך מתחילים לחסוך?

אחרי שהבנו את העיקרון וכמה כסף ביטול השירות יכול לחסוך לכם, הגיע הזמן לעבור לצד הפרקטי. לצורך הפשטות נציין את הדרך לשינוי בשלבים על רגל אחת ובהמשך נרחב לגבי החלקים הרלוונטיים. בואו נתחיל

 

 

חוסכים כסף על "נתב בשכירות" - השלבים:

  1. בוחרים נתב (מודם מושלב נתב בעדיפות עליונה במידה ואין לכם מודם)
  2. קונים את המוצר
  3. מחברים במקום הציוד הקיים
  4. הכל עובד? מעולה
  5. לא עובד? נרחיב בהמשך 
  6. אוספים את הציוד של חברת האינטרנט 
  7. מחזירים אותו לנקודות השירות הקרובה לביתכם
  8. מבקשים לקבל אישור על החזרת ציוד ועל ביטול "נתב בשכירות"

 

 

מה ההבדל בין מודם לראוטר

מודם הוא החלק שמחבר אותנו בין תשתית התקשורת לספק האינטרנט. הראוטר מאפשר לנו לחבר בין הרשתות השונות ולנתב את התעבורה ברשת הביתית.

 

 

בחירת הנתב

כשאנחנו אומרים נתב (ראוטר) ברוב המקרים כנראה שתצטרכו גם נתב וגם מודם. מכשירים אלו נמכרים בנפרד, כלומר מודם בנפרד ונתב בנפרד אך כיום ניתן להשיג מכשיר המשלב את שתי האפשרויות מבלי לקנות ציוד קצה נוסף. לכן כאשר אתם הולכים לחנות או בודקים באינטרנט, בדקו שהנתב משולב מודם בילד-אין, במידה ואין לנתב מודם אבל מצאתם דגם מושלם? ובכן אין בעיה. תצטרכו להשיג מודם שמתאים לסיב אופטי או ל-ADSL. אתם המודם נחבר לראוטר באמצעות כבל מתאים יחד איתו. מודם ניתן להשיג בחנויות המחשבים כמו KSP ואייבורי.

 

בעלי סיב אופטי: חברות התשתית והספקיות יערימו עליכם קשיים כאשר תרצו לקבל מודם (לטובת הראוטר החדש שלכם) ואף ישנן כאלה שיגבילו אתכם לקנות את המודם רק מהם. בעבור החופש הכלכלי שלכם, החליטו מה נכון לכם. בנוסף, בדקו מול החברה, יש חברות שמציעות מתאם המודם בחינם.

 

רוצים לדעת איך לבחור ראוטר מודם בצורה נכונה? איזה מפרט לחפש, מה צריך להיות לו ועוד, תמצאו בכתבה הבאה על בחירת ראוטר מודם

 

 

קונים את המוצר

עכשיו נהוג לחשוב שכל הכתבה באה על מנת לעשות עליכם קופה, ובכן רבותי לא. הכתבה באה לפקוח את עינכם ולחסוך לכם כמה שקלים בחשבון האינטרנט החודשי. עם זאת, אתם בטח תתבאסו אם לא נמליץ לכם לפחות על ראוטר אחד שבו תוכלו להשתמש בשביל להתנתק מהעול הזה. את זה נעשה בכתבה הבאה.

 

 

חיבור ראוטר משולב נתב

אם רכשתם ראוטר משולב נתב, ברכות. את רוב העבודה יעשה המכשיר כאשר אתם תצטרכו רק לספק לו את שם המשתמש והסיסמא של ספק האינטרנט שלכם במידה והוא לא יאתר אותו לבד. כל זה קורה כחלק מהליך ההתקנה. אין מה לדאוג, רוב המוצרים מגיעים עם הוראות הפעלה ואפילו אפליקציה שתעשה לכם את החיים קלים.

 

 

לפני שנמשיך, מילה לגבי הראוטרים החדשים

ראוטרים חדשים עובדים בטכנולוגיה שנקראת מאש (mash). למעשה באמצעות ראוטר מתאים תוכלו לחבר יחידות ממסר תואמות שיעבירו את האינטרנט מנקודה לנקודה בבית או בין הקומות בבית תוך כדי שמירה על יציבות גבוהה של חיבור האינטרנט. ראוטרים אלו ויחידות מאש מייקרות מעט את המחיר של ציוד הקצה אבל שוות כל שקל.

 

 

הכל עובד?

מעולה. נשאר לכם להמשיך עם השלבים הבאים ברשימת השלבים שנמצאת למעלה.

 

 

לא עובד?

באסה. אבל אל תתייאשו, התייעצו עם איש מקצוע או חבר שמבין על מנת לחבר את הנתב ולהנות מחיסכון של עשרות שקלים בחשבון החודשי שלכם.

 

 

אם קראתם עד לפה כנראה שאתם רוצים לחסוך וגם הבנתם איך, כדי להשלים את התמונה, בקרוב נפרסם המלצה על ראוטר שלדעתנו יתן לכם את התפוקה הטובה ביותר ביחס למחיר, תוכלו לקרוא עוד במאמר הבא.


https://www.isramedia.net/content/differences-between-router-and-modem