איך לחסוך בחשבון החשמל?

  • 4,694

אל תחמיצו אף עדכון


על פי מחקרים שנעשו, מרבית אנרגית החשמל בביתכם מנוצלת ע"י מכשירים לחימום וקירור הבית. לכן אם רוצים לחסוך כסף בחשבון חשמל, צריך לוודא שמכשירים אלו עובדים כמו שצריך ואנחנו לא מבזבזים אנרגיה מיותרת. תתפלאו כמה דברים נפלאים תוכלו לעשות בשביל לחתוך את חשבון החשמל משמעותית!!!

 

 

אז מה עושים כדי לחסוך בחשבון החשמל? 

1. קירור וחימום - וודאו שהבית סגור היטב כשאתם מקררים או מחממים אותו. אם אתם משאירים חלון פתוח וגם את המזגן עובד, הוא לעולם לא יגיע לטמפרטורה הרצויה וימשיך להקפיץ לכם את חשבון החשמל. אטימה טובה לבית תחסוך לכם הרבה בהוצאות החשמל על חימום וקירור.

 

טמפרטורה מומלצת לחימום בחורף: 20 מעלות. לא לשכוח להתלבש היטב ולא רק להסתמך על המזגן. בחורף יש לכוון את תריסי המזגן כלפי מטה.

טמפרטורה מומלצת לקירור בקיץ: 25 מעלות. בקיץ יש לכוון את תריסי המזגן למעלה.

 

דעו כי כל מעלה אחת למטה או למעלה מגדילה את צריכת החשמל עד 5% יותר.

 

מה לגבי אורות?

יצאתם מהבית? כבו את האורות. השתמשו בנורות פלואורסצנטיות, תוכלו לחסוך עד 80% מצריכת החשמל בתחום התאורה הביתית. בשעות היום מומלץ לנצל את האור הטבעי, פתחו את התריסים והזיזו את הוילונות.

 

חימום מים

אם אין לכם דוד שמש בקיץ, זה הזמן לשקול להתקין אחד כזה. במהלך הקיץ לא תצטרכו להפעיל את הדוד בכלל. נהלו נכון את הפעלת הדוד בזמנים הנחוצים. השתמשו בשעון עצר (טיימר) כך תוכלו לקבוע במדוייק את השעות שאתם רוצים להדליק את הדוד ואת משך הזמן.

 

למחמירים, ניתן להרגיל את הגוף למקלחת פושרת ואם תחזיקו מעמד להמשיך קצת לתוך החורף במקלחות פושרות :-) תענוג אמיתי.

 

אם יש לכם גז בבית, מומלץ לקנות פינג'אן קטן ולהרתיח מים על הגז. גם קומקום חשמלי צרכן לא קטן של חשמל!

 

רגע, מה עם תנור האפיה?

אחד מזוללי החשמל הבכיר שיש לכם בבית הוא תנור האפיה\טוסטר אובן וכדומה. הטריק הוא לכבות אותו 10 דקות לפני סיום השימוש המיועד ולהשאיר את מה שאתם מכינים בפנים, החום לא יברח כל כך מהר וכך תחסכו בדקות פעולה מיותרות.

 

זכרו, ניהול נכון של מוצרי החשמל בבית הוא המפתח ויכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף!

 

יש לכם עוד רעיונות? כתבו לנו בתגובות נשמח לשמוע ולהוסיף! 

 


https://www.isramedia.net/content/cut-down-electric-bill