הבטן שלכם נפוחה? שבע סיבות שיעזרו לכם להבין למה...

  • 7,840

אל תחמיצו אף עדכון


מרגישים שהבטן נפוחה מתמיד? אתם לא לבד והנה חלק מהסיבות שבגללן הבטן שלכם נראת ומרגישה לכם נפוחה.

 

 

1. אתם אוכלים מהר מידי

אחת הסיבות הנפוצות לבטן נפוחה הינה אכילה מהירה ומופרזת. רובנו מכירים את התחושה שאין מספיק שעות ביממה ויש יותר מידי דברים לעשות, כל יום הופך למרדף ואתם מוצאים את עצמכם אוכלים מול המחשב תוך כדי עבודה או דוחפים אוכל פנימה מהר וממשיכים ביום שלכם. זאת איננה התנהגות נאות כשמדובר בדלק שמניע את הגוף שלכם, צורת האכילה שלכם, בחירת המזון והיחס שלכם אליו משפיעים על איך המזון מתקבל בגופכם. כשאוכלים מהר אנחנו לא לועסים מספיק את המזון וחתיכות גדולות נופלות לקיבה ופשוט יושבת שם עד שהן מופרקות ע"י החומצה, בנוסף אנחנו בולעים כמויות גדולות של אוויר. נסו ללעוס לפחות 20 פעמים כל ביס הנמצא בפיכם, פעולה זאת תפחית את הנפיחות בצורה משמעותית.

 

2. אתם אוכלים הרבה ירקות חיים

אכילת ירקות מצויינת לבריאות ולדיאטה שלכם אך גם גורמת לנפיחות בבטן. ירקות עשירים בסיבים כמו ברוקולי, כרובית, כרוב, קייל וכרוב ניצנים הינם האשמים העיקריים לתחושת זו. נסו לאדות ירקות אלה לפני אכילתם, ע"י אידוי אתם מרככים מעט את הירקות ומקלים על תהליך העיכול מבלי לפגוע בערכים התזונתיים.

 

3. אתם שוכבים לנוח אחרי ארוחה

תהליך העיכול שלנו זקוק לכוח הכבידה אחרת המזון נע בכיוון ההפוך וחומצות עולות מן הקיבה. לאחר הארוחה חשוב לשמור על מנח גוף זקוף (עמידה או ישיבה זקופה) בכדי להבטיח עיכול נעים ומהיר. נסו לסיים לאכול לפחות שלוש שעות לפני שאתם הולכים לישון, אתם תקומו פחות רעבים ופחות נפוחים.

4. אתם משתמשים בממתיקים מלאכותיים

ממתיקים מלאכותיים ומשקאות דיאט אומנם שומרים כיבכול על הדיאטה שלכם אך פוגעים בתחושת הקלילות שלכם ובבריאות גופכם. העדיפו להפחית בסוכר במקום להחליף אותו והשתמשו במתיקים טבעיים כמו סילאן, מייפל דבש וכו'...

 

5. שעועית היא חלק נכבד מהתזונה שלכם

לשעועית סגולות בריאותיות נכבדות אך גם מגרעה מאוד גדולה - גזים. אם משרים את השעועית במים למשך יממה (יש להחליף את המים מספר פעמים) אפקט הנפיחות שלה פוחת אך אם אתה סובלים מגזים מומלץ להימנע ממנה כליל.

 

6. אתם לועסים מסטיק כל הזמן

לעיסת מסטיק מכניסה הרבה אוויר לקיבה הנלכד שם וגורם לנפיחות, גרפסים, שיהוקים וכאב. נסו להימנע מהרגל זה או לפחות להגביל את עצמכם. כשאתם מרגישים את הרצון למשהו מתוק נסו ללגום מים, מים חשובים לתהליך העיכול ומבטיחים זרימה קלילה ונוטלת אוויר מיותר.

7. ייתכן שאתם צריכים עזרה רפואית.

אם אתם חשים נפיחות בצורה עיקבית ייתכן שאתם צריכים התערבות רפואית במצבכם, אם בנוסף אתם חווים סימפטומים כגון שילשול, עצירות או כאב לא מוסבר ייתכן שאתם סובלים מתסמונת המעי הרגיז, דיברטיקוליטיס או מחלת קרוהן. רופא גסטרו יוכל לתת לכם מענה ויעזור לכם להיפטר מתחושת הנפיחות ובכך לשפר את איכות חייכם ולהשיב את ההנאה הקולינרית לבטן שלכם.

 
 

אין לראות במאמר זה כיעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול רפואי כלשהו. הדברים מובאים כפי שהם מרחבי המרשתת.

 

 


https://www.isramedia.net/content/bloated-stomach