למה כדאי לכם להפסיק לדחוף מקלות אוזניים לתוך האוזן עוד היום

  • 11,458

אל תחמיצו אף עדכון


רוב האנשים מנקים את האוזניים מהשעווה המציקה בכל יום באמצעות מקלות אוזניים. בואו נודה רגע? זה באמת מגעיל אבל אין מה לעשות, זה קיים אצל כולנו ואנחנו צריכים לחיות עם זה בשלום.

 


Tech Insider

 

עד כמה שזה מגעיל או מרגיש לכם מלוכלך, זה חומר טבעי שהגוף שלכם מייצר מסיבות טובות והוא לאו דווקא "דבר רע" שצריך לנקות. למעשה מחקרים שנעשו לאחרונה מגלים שזה יותר מזיק לנקות את השעווה מאשר להשאיר אותה בתוך חלל האוזן, ואנחנו בהמשך הכתבה נספר לכם למה.

אז למה אסור לנקות?

ובכן, כשמנסים לנקות את חלל האוזן רוב האנשים דוחפים מקלות האוזניים עמוק ככל האפשר בשביל להוציא כמה שיותר שעווה מהאוזן - ככל שהוצאת יותר, כך מרגיש לך נקי יותר.

אבל מה שקורה הוא שרוב השעווה שאתם מנסים להוציא נדחסת ונדבקת לעור התוף שלכם - גם אם זה מרגיש שהוצאתם את הכל, ועור התוף התמים, בשביל להמשיך לעבוד כמו שצריך הוא צריך לרטוט :-) לא משהו שקל לו לעשות כשיש לו שעווה דחוסה ודבוקה אליו, כך שבסופו של דבר אתם עושים יותר נזק מתועלת ואפילו אתם עשויים לפגוע בשמיעה.

 

 

למה השעווה באוזן טובה?

מבזק חדשות - השעווה מהווה מחסום והגנה מפני - חרקים וזוחלים שמנסים לחדור לכם לתוך חלל האוזן, מונעת פיטריות ושומרת על שמנוניות מסויימת בשביל שלא תצטרכו לגרד את האוזן, אבל בין חרקים לפיטריות, נראה שגירוד זו הדאגה האחרונה שלכם.

 

אז איך מנקים שעווה באוזן בדרך טובה?

לא מנקים. השעווה באוזן כל כך טובה עבורכם, היא דבר שהגוף מייצר בצורה טבעית והדבר הבטוח ביותר לעשות היא לעזוב אותה שם. אם יש הצטברות עודפת, יש פתרונות גם לזה ומומלץ להתייעץ עם רופא. בדר"כ מה שמציעים הוא טיפול שמחליק את השעווה החוצה בצורה בטוחה יותר.

 

מפה והלאה זה כבר שלכם smiley

אין לראות במאמר זה כיעוץ רפואי או\ו המלצה לטיפול רפואי כלשהו. הדברים מובאים כפי שהם מרחבי המרשתת.


https://www.isramedia.net/content/avoid-q-tips