היתרונות המדהימים שיש לשתית חומץ תפוחים

  • 6,806

אל תחמיצו אף עדכון


למה שאנחנו אוכלים ושותים יש השפעה ישירה על היכולת של הגוף לתפקד לאורך היום. ככול שאנחנו פעילים יותר ובעיקר אם אנו עושים פעילות ספורטיבית כך חשוב יותר לשים לב מה אנחנו צורכים ומעכלים. צריכת חומץ תפוחים יכולה להיטב עם גופכם בהרבה דרכים, מנינו לפניכם שבע סיבות טובות לשתות חומץ תפוחים.

 

 

1. חומץ תפוחים מרגיע את התאבון

אם אתם מנסים להוריד במשקל שתיית כוס חומץ תפוחים תפחית את תחושת הרעב, באחד המקרים שנעשו בנושא נמצא כי הנבדקים צרכו כ 300 קלוריות פחות מקבוצת הביקורת במהלך 24 השעות לאחר שתיית כוס חומץ תפוחים.

 

2. חומץ תפוחים מפחית את הסיכון למחלות לב 

מחלות לב וכלי דם הן מהגורמים המובילים למוות בעולם כולו. הגיוני לנסות להימנע מהגורל הזה בוודאי אם המניעה היא כל כך פשוטה זמינה וזולה...חומץ תפוחים יפחית את כמות הכולסטרול הרע בדם שגורם להיווצרות ריבוד (פלאק) בדופן התא ולמעשה חוסם את העורקים.

3. חומץ תפוחים מחסל בקטריות

לחומץ תכונות אנטי בקטריאליות לכן משתמשים בו כחומר משמר, הוא ידוע כמרחיק כינים, פטריות בכפות הרגליים, פטריות שמש ואפילו דלקות אוזניים.

 

4. חומץ תפוחים מחסל תאים סרטניים 

השפעת חומץ תפוחים על תאים סרטניים נחקרה עד כה רק בעכברי מעבדה ונמצא כי שתיית חומץ תפוחים הפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן הוושת (זאת בקבות צריכת החומץ כמשקה דרך הוושת).

 

5. חומץ תפוחים מרגיע דלקות גרון וגרון כואב

כאב גרון הינו אחד הכאבים המציקים ולפעמים הוא עלול להיות בלתי נסבל, חומץ תפוחים הינו קוטל חיידקים לכן שתיית חומץ תפוחים במהלך מחלה יכול לקצר את זמן המחלה ולהקל על הכאב והתסמינים.

 

6. חומץ תפוחים מפחית גודש

חומץ תפוחים מכיל כמויות גדולות של אשלגן מה שנותן לו את היכולת לדלל ליחה ונזלת ובכך להפחית גודש ולהקל על תסמיני מחלה ותהליך ההחלמה.

7. חומץ תפוחים מטפל באקנה 

אקנה יכול לגרום לכאבים מלבד חוסר נוחות סטרס וחוסר ביטחון.לאור תכונויותיו האנטי בקטריאליות חומץ התפוחים משמש כתרופה טבעית להחלקת עור הפנים והרחקת פצעים ואקנה.

חומצות מסויימות המצויות בחומץ תפוחים מייצרות אפקט של פילינג לעור ומרככות אותו בנוסף הוא מאזן את רמת החומציות של העור עצמו (PH).

 

איך לצרוך את חומץ התפוחים? 

האמיצים שבינכם יכולים פשוט למזוג 100 מ"ל של חומץ תפוחים לכוס ולשתות... אך זו אינה משימה פשוטה, ניתן להוסיף לחומץ מים מה שמקל על הבליעה וניתן גם לערבב אותו במיץ טבעי כלשהו להסוואת הטעם. 100 מ"ל ליום הינו מינון מספיק למבוגר ועדיף לשתות בבוקר על קיבה ריקה.

לבריאות!

 

אין לראות במאמר זה כיעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול רפואי כלשהו. הדברים מובאים כפי שהם מרחבי המרשתת.

 

 


https://www.isramedia.net/content/apple-cider-vinegar