8 ירקות ועשבי תיבול שצריך לקנות רק פעם אחת - הם ימשיכו לגדול לנצח

  • 7,877

אל תחמיצו אף עדכון


אומנם זה מצריך זמן וטיפול מסור, אך ההטבות של הפרוייקט הזה רבות. מלבד חיסכון בכסף תחסכו לגופכם הרעלה מכימיקלים מזיקים שאנו צורכים בצורה יומיומית בירקות ובעשבי התיבול שלנו, וליתרון זה אין מחיר!

 

כל מה שאתם צריכים לעשות בפעם הבאה שאתם אוכלים את הירקות האהובים עליכם - פשוט לשמור את החלקים שאתם בד"כ זורקים, למצוא פינה שטופת שמש בבית או בגינה ולספק לגידולים מים. שימו לב - אל תשתמשו בחתיכות רקובות בכדי לתת לגידול הירקות שלכם את כל הסיכויים להצליח.

 

אז מה ניתן לגדל בבית ובקלות?

 

1. בצל ירוק

שימרו את השורשים, השאירו לפחות 5 ס"מ מעל השורש, והניחו אותו בכוס מים בחדר מואר היטב.

השורשים יצמיחו בצל חדש מתוכם.
 

2. כרוב סיני

באיזור מואר היטב הניחו את בסיס הכרוב שקוע במים. לאחר שבועיים העבירו את הכרוב לכלי עם אדמה. ראש כרוב שלם יצמח מהבסיס.
 

3. עלי גזר

שימרו את ראשי הגזרים והניחו אותם בצלחת עמוקה, מלאו את הצלחת במים ומקמו אותה על אדן החלון. עלי הגזר מעט מרים אבל ניתן לקצוץ אותם דק עם שום וחומץ והם יסיפו לסלט שלכם טעם וניחוח מדהים.
 

4. בזיליקום

גבעולי הבזיליקום יכולים לגדל שיח שלם, קחו גבעולים באורך של לפחות 10 ס"מ והניחו אותם בכוס מים, חכו עד שהם מצמיחים שורשים באורך של לפחות 5 ס"מ ואז העבירו אותם לכלי עם אדמה. עד שהשורשים מתארכים הקפידו להחליף את המים שלא יהפכו עכורים.

 

5. סלרי

בסיס הסלרי גם הוא מצמיח סלרי שלם - הניחו אותו בכלי מתאים עם 2 ס"מ מים לאחר כשלושה ימים ניתן להעביר אותו לכלי עם אדמה.
 

6. חסה רומית

שימרו את בסיס החסה - לפחות 4 ס"מ, שימו אותו בכלי עם מים בגובה של 1.5 ס"מ. חשוב לשמור על מפלס המים שהחסה לא תתייבש, ברגע שמתחילים לצמוח עלים חדשים ניתן להעביר לכלי מתאים עם אדמה. גם כרוב ניתן לגדל בדיוק באותה הצורה.

 

7. שום

מהשום ניתן לגדל נבטי שום בעלי טעם מעודן. את נבטי השום ניתן להוסיף לפסטה, סלטים ותבשילים. הניחו את השום בצלחת עם מעט מים, את המים יש למלא פעם ביומיים בכדי לשמור על שכבה דקה של מים תמיד. 
 

8. כוסברה

כמו הבזילקום גם גבעולי הכוסברה מצמיחים שיח כוסברה לתפארת. בכוס מים הניחו מספר גבעולים באורך של לפחות 10 ס"מ, כאשר השורשים מגיעים לאורך של 5 ס"מ ניתן להעביר אותם לכלי מתאים עם אדמה.

 

אהבתם? אל תשכחו לשתף עם חברים

 

תמונות: Joy , Nekenasoa , Joi Ito , Sonny Abesamis , regan76 , Nate Steiner

 

https://www.isramedia.net/content/8-vegetables-you-can-regrow