בוס בהסוואה - כל מה שרציתם לדעת על הפורמט

אל תחמיצו אף עדכון
https://www.isramedia.net/content/undercover-boss

בוס בהסוואה תוכנית טלווזיה חדשה שתעלה לשידור ב-31.1.13 .

 

hooters

 

(נשיא חברת "Hooters" האמריקאית - בא לבדוק מה קורה בסניפים שלו - צפייה בפרק המלא בתחתית העמוד)

התוכנית מבוססת על פורמט בינלאומי UnderCover Boss שמשודרת  מזה כשלוש עונות ברשת CBS האמריקאית, וזה המקום לציין שהסדרה זוכת פרס האמי היוקרתי.

קשה להגדיר את התוכנית הזו כראליטי למרות שהינה עוסקת בדבר מציאותי ויום יומי, לטעמנו ההגדרה תוכנית חברתית מתאימה לה (תרתי משמע).
השינוי החד שעושה בוס עסוק ומוטרד מניהול עסקים לניקוי שטיחים או למשלוחן פיצה או לעובד בתחום שהוא שונה לחלוטין מחייב שינוי גישה על מנת באמת להתחבר אל אותו עובד פשוט,  להבין באמת את מהות העבודה במיוחד כשמדובר במה שנקרא עבודת כפיים.


בגרסא הישראלית נצפה במספר מנהלים בכירים שהעזו ויצאו אל השטח לא כ"הבוס הגדול" אלא כעובד מן המניין חוו ולו באופן זמני מה המשמעות של להיכנס אל  "נעליהם" של העובדים ולהרגיש מה עובר על העובדים שלהם במהלך כל יום עבודה, מה מתרחש באמת בתוך החברה שלהם, לראות דברים שממרום כסא ההנהלה לא רואים.


כבר מזמן הוכר בחשיבות ההון האנושי בחברה, כבר אין ספק שעובד מרוצה מבצע את עבודתו בדרך טובה ויעילה יותר, ולפעמים דווקא העובדים "הקטנים" הם אלו שמניעים את המערכת ולא בהכרח הדרג הניהולי, ואם היו יותר מנהלים יוזמתיים שקמים ועושים בעצמם תוכנית "בוס בהסוואה" ובודקים מה קורה בחברתם מתוך מנקודת מבט של העובד אין ספק שמקומות העבודה היו מתנהלים טוב יותר.

 

בוס בהסוואה זה לא עוד ריאליטי, זו תוכנית חברתית אנושית ובהחלט כדאי לצפות בה!