הפצוע הקשה מצוק איתן נתן גט לאישתו

חזרה לפורוםחזרה לפורום הרשמההרשמה התחברותהתחברות
  • הפצוע הקשה מצוק איתן נתן גט לאישתו תמונה מצורפת
    ליעד
    ליעד
    מספר הודעות: 16,777
    ותק: 11 שנים
  • 29/05/2017 17:30
  • צפיות863
יהודה הישראלי נפצע קשה בצוק איתן ונותר צמח. לאחר שהתעורר והתברר גודל פציעתו, חששה אשתו להישאר עגונה, ובשיתוף הוריו בקשה גט - וקבלה. תקדים רבני וחברתי

פני כמעט שלוש שנים נפצע אנוש, יהודה הישראלי, ב'צוק איתן', לאחר שספג רסיסים בראשו במהלך הקרב. יהודה היה בתרדמת למעלה משנה וכל עם ישראל התפלל שתשוב אליו בריאותו ואף התגייס בקמפיין המונים להנגשת בית הוריו ביישוב עופרה. הקמפיין הצליח מאוד והשיג את מטרותיו אולם הביא את אשתו של יהודה, רבקי הישראלי, להבנה הסופית כי יהודה לא ישוב להיות כפי שהיה.
בהחלטה אמיצה, ולאחר שטפלה בו במסירות מאז פציעתו, פתחה רבקי תיק בבית הדין הרבני בירושלים, זאת תוך התייעצות עם הרב שחיתן אותה ואת יהודה וליווה אותה לאורך כל הדרך. כמו כן נועצה בטוענת רבנית.

החשש העיקרי שלל רבקי היה ממשפחתו של יהודה, שמא יפגעו שכן הם עסוקים כל העת בשיקומו של יהודה והחלטה כזאת עלולה לפגוע בהם ובו. מגשר המקורב לשני הצדדים גיבש הסכם איתו הלכו לבית הדין הרבני.
מקורב למשפחה ששהה עימם בבית הדין סיפר: "לאחר שבוע מהרגע בו ישבו עם ההורים של יהודה ועם רבקי, התקבל הגט. השעה המדויקת נקבעה כך שתתאים ליהודה, הדיינים התנהלו למופת ושתפו פעולה. לא כל דיין היה לוקח את זה על עצמו, צריך כתפיים רחבות בשביל לעמוד בזה. צריך היה למצוא את הרגע הנכון של מצברוח בו הוא ישתף פעולה. קודם כל בחנו לראות שהוא יודע בדיוק מה הוא עושה."

כך כתבה רבקי הישראלי בפייסבוק:
"רצה אלוקים שניפגש בפעם הראשונה לפני חמש וחצי שנים.
רצה אלוקים שנמשיך לדייט שני למרות שדייט ראשון היה לא משהו..
רצה אלוקים שנתחתן ונבנה את ביתנו יחד.
רצה אלוקים שנביא לעולם 2 ילדים. בת ובן.
רצה אלוקים שיהיו לנו שנתיים וחצי מדהימות יחד.".....

הפצוע הקשה מצוק איתן נתן גט לאישתו
נערך ע"י ליעד 29/05/2017 17:30
2022
  • תגובה מהירה
  • נשים לך תבין mauric
  • 29/05/2017 19:42
  • צפיות473
צר לי לשמוע על דברים כאלו במיוחד כגרוש זה רק מחזק דעתי לא להקים משפחה ולא לייצר קשר מעמיק מתוך אהבה אמיתית כי לדעתי היא לא קיימת לעד

• תגובה מהירה
  • טוקבקים ודיני נפשות דב משוי
  • 30/05/2017 21:19
  • צפיות393
אני קורא את התגובות כאן עד כה ואני חושב שטוב היו עושים מנהלי האתר (וכל שאר אתרי החדשות) אם היו נועלים ידיעות מסוג זה בפני תגובות הציבור הרחב.

מעטים האנשים היכולים להבין נושא כזה ולהגיב ברגישות מתאימה, באופן שאינו פגיעה אלימה ומיותרת באנשים שלא עשו כל רע לאיש. אנשים מגיבים כמו פיל בחנות חרסינה אינם צריכים מרחב פתוח לרווחה לרמוס בו אחרים - אפילו אם לא התכוונו לכך.

• תגובה מהירה
  • לא מעקל דוד
  • 29/05/2017 19:43
  • צפיות459
בושה עזות מצח

• תגובה מהירה
  • אלוקים ישמור דוד
  • 29/05/2017 19:46
  • צפיות468
אלוקים ישמור

• תגובה מהירה
  • o
  • גט ציהי
  • 29/05/2017 19:52
  • צפיות418
  • תגובה מהירה
  • 00 ציהי
  • 29/05/2017 19:53
  • צפיות413
פחדנית

• תגובה מהירה
  • o
  • רצה אלוהים ששמו מהיום הוא רבקי יהוה הישראלי
  • 29/05/2017 20:02
  • צפיות473
  • תגובה מהירה
  • אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו לא דנה
  • 29/05/2017 21:46
  • צפיות404
אני חלילה לא מאחלת לאף אחד להגיע למקומה של רבקי, אך המעט שאתם יכולים לעשות הוא לא לשפוט אותה. מי שמכם? מה אתם מבינים על מה שהיא עברה ועוברת?

• תגובה מהירה
  • דילמה לא פשוטה, האישה עדיין צעירה וכל החיים לפניה
    ליעד
    ליעד
    מספר הודעות: 16,777
    ותק: 11 שנים
  • 29/05/2017 23:05
  • צפיות398
מצד שני זה הגבר שבחרה לחיות עימו את חייה לטוב ולרע, יש ילדים משותפים כך שהסיבה היא לא רצון לילד אלא היא עצמה. בכל מקרה זכותה ושיהיה לה בהצלחה.

פעם הכלות היו הולכות גם אחרי חמותן:
"כי אל-אשר תלכי אלך, ובאשר תליני אלין--עמך עמי, , ואלהיך אלהי. באשר תמותי אמות, ושם אקבר; כה יעשה יהוה לי, וכה יוסיף--כי המות, יפריד ביני ובינך". (מגילת רות)
חג שמח.

2022
  • תגובה מהירה
  • השם יהיה בעזרכם יהודי
  • 31/05/2017 21:39
  • צפיות370
אצילות הדדית

• תגובה מהירה
  • עצוב אורי
  • 31/05/2017 22:03
  • צפיות366
עצוב מאוד ממש כואב, זאת מציאות חיינו