פנייה לשר החינוך ומנכ"לית המשרד

חזרה לפורוםחזרה לפורום הרשמההרשמה התחברותהתחברות
  • פנייה לשר החינוך ומנכ"לית המשרד רננה
  • 30/08/2014 12:22
  • צפיות162
פנייה לשר החינוך ומנכ"לית המשרד.
אדונים נכבדים
השנה הכריז משרד החינוך על נושא חברתי שנתי חשוב:
"האחר הוא אני, נגד גזענות וקבלת השונה".
ילדים רבים ובני נוער נחשפו בחודשים האחרונים לשידורים הרצופים בתוכנית האח הגדול בערוץ 26. אותם שידורים שכמעט לא צונזרו.
ניתן לבקש את החומרים מההפקה ולערוך אותם באופן שהתרחשו במציאות
אפשר וחשוב לנצל את הזדמנות הפז הזאת להדגים ולהגיש להם מסמך תיעודי תרבותי מהעולם שלהם בשעורי החינוך ולנתח אותו ביחד.
תקציר: האירועים מתארים כיצד שלוש נשים, שננטשו :
האחת- ננטשה בילדותה ע"י אביה, שנקלע לחובות וברח מפני הנושים
השנייה- ננטשה פעמיים ע"י בני הזוג, ממש לפני חתונתה
השלישית- מול כל המצלמות ננטשה ע"י מי שהישלה אותה שהוא מאוהב בה ועבר לאחרת , אותה אחת שנינטשה רגע לפני החתונה, שאף אותה הישלה באופן דומה.
שלוש נשים אלה הפעילו חרם על בחורה רביעית, בתוך בית סגור שכלל בשלב המתקדם הסופי גם בחור נוסף שלא התערב בעניין.
שלוש ה"חברות" ( שתיים רבות על אותו בן זוג, שתיים רבות על אכילת בשר או טבעונות) מצאו מכנה משותף להתנחם בו. הן בחרו להתעלל בבחורה שלא הכירה את השירים שהן נהגו לפזז, שהייתה היפה מכולן ומטופחת בניגוד למנהיגת הקבוצה שלא אהבה להתקלח.
הן נידו אותה, דיברו בשמה, המציאו ריקודים משפילים בהשראתה . להמחשת הדברים: אחד הריקודים כלל מצב בו האחת נשכבה בשמלה על הרצפה והתפתלה, האחרת דחפה לה מטאטא לישבן, ושותף נוסף , מועמד שהודח ולא הגיע לגמר מחא כפיים.
היא פשוט לא באה להן טוב בעין, הייתה יפה מאוד ואהבה להתגנדר.
כשהשלוש והנספח שהודח נשאלו ע"י המנודה למה הם סולדים ממנה, לא הייתה להם תשובה, הם פשוט נאטמו כלפיה בזלזול.
בבית הספר הילד הדחוי יכול להיות כל אחד, ראינו , אין ממש סיבה.
מספיק שיש דמות כריזמטית וקבוצת ממורמרים כולל אותה , כל אחד יכול להפוך לקורבן.
למזלנו הקבוצה פגשה את האדם הלא נכון להתעמר בו, אבל מבחינתי, את הנכון ביותר שיכולה לשמש דוגמה ותמיכה עבור ילדים שהיו, ישנם ויהיו לצערנו במצב דומה.
הבחורה זיהתה התנהגות בזויה, ניסתה לשוחח עם הקבוצה , כל אחד בנפרד, פנתה למנהל האח הגדול- המבוגר האחראי, אך גם הוא נהנה מהתבשיל ואף זימר את שיר הקבוצה, כן, בהומור כמובן.. ולא הדיח מידית את מנהיגת הקבוצה, אותה קידם בשל "אג'נדה" לאורך התוכנית.
בכיתה המנהיג יכול לחמוק מטיפול כי הוא הבן של, הספורטאי הטוב, דמות שלא רוצים להתעסק איתה, זה יכול להיות מסיבות שונות.
היעזרו בחומרים, ודונו עם התלמידים , נסו לגרום להם להבין עד כמה מסוכן להיסחף למעגל ריקודים של רוע- תרתי משמע.
קחו את החומרים, עשו מהלימון לימונדה, זאת חובתכם.

• תגובה מהירה
  • o
  • אנא המתן ופנייתך תענה בהקדם לאלדד
  • 30/08/2014 12:45
  • צפיות170
  • תגובה מהירה
  • תמר גזית דברים כדורבנות.חבל רק שאין סיכוי כרמלה
  • 30/08/2014 13:55
  • צפיות124
שמישהו ממערכת החינוך מתיחס בכלל
לתוכניות טלויזיה בכלל ולתוכנית האח הגדול בפרט.
כמה שאת צודקת.
צריך להעיר ולעורר את ציבור המחנכים
לתת את הדעת לכך שכל כך הרבה צעירים וילדים
צופים בתוכנית צפייה לא מבוקרת.
הטלויזיה הפכה להיות אליל הדור הצעיר
ללא שום התייחסות של מערכת החינוך ושר החינוך
להשפעה שלה על היחסים החברתיים והאלימות הנפוצה.

• תגובה מהירה
  • והרשתות החברתיות ואפליקציות שונות ומגוונות לאלדד
  • 30/08/2014 15:26
  • צפיות113
שאין עליהן בקרה ושליטה

• תגובה מהירה
  • ליעד לדעתי ראוי וחשוב לשים את הפנייה של תמר גזית בראש העמוד (נעץ) כרמלה
  • 30/08/2014 14:06
  • צפיות114
אשמח לדעת על מה מתבססות ההחלטות שלך
ומהן ההעדפות המגמתיות שמנחות אותך.
היי ברוכה.

• תגובה מהירה
  • אכן ההמלצה מתקבלת, נושא חשוב
    ליעד
    ליעד
    מספר הודעות: 16,777
    ותק: 11 שנים
  • 30/08/2014 14:29
  • צפיות91
באשר ליתר השאלות את פה מספיק זמן והודעותיך גם הופיעו נעוצות כך שסביר להניח שהתשובה יכולה להיות ברורה גם בלי שאסביר. המשך יום נעים:)

2022
  • תגובה מהירה
  • o
  • ליעד תודה שהעלת בנעץ את הפנייה של תמר גזית היי ברוכה. כרמלה
  • 30/08/2014 14:48
  • צפיות123
  • תגובה מהירה
  • תמר שלום את המכתב הזה היית צריכה תהל
  • 30/08/2014 17:49
  • צפיות113
לשלוח לאח הגדול שכנראה מזלזל באינטליגנציה של הצופים וחושב שאנו לא רואים כיצד הוא קידם את טל המכוערת בנפשה וצורתה לכלוכית חיצונית ופנימית ,על חשבון לנור המקסימה כמו כן גם לנופר התנהג ברוך כשזו צעקה עליו תוך כדי שראיינה את דנית .שאלה שאלות שהאח העיר אך נופר בשלה והאח שתק.לעומת נופר שהרוע נשפך לה מהעיניים והגבות ודנית האדנית טל הבהמה הוולגרית והרעה באדם היא אם לבנות שחייבת להוות דוגמא לחינוך ,חמלה והתחשבות בבני אנוש.ובמיוחד שאין להם לאן לברוח אז טל המכשפה הנבזית מתעללת יחד עם הפריחות בבחורה כמו לנור .מחונכת תרבותית שהרוע ממנה והלאה זו בושה לתוכנית ריאליטי זה מראה באמת על הרמה הירודה .כל פעם שהייתי רואה את הרכילות והרוע כלפי לנור דמעותי היו זולגות מאליהן,ומסתבר שאני לא היחידה.אחי הפח הסמרטוט שמרב כעס ארשה לעצמי לקרוא לו גבר בלי אבר,הודח לשמחתי גם בעבור רשעותו כלפי לנור מקווה שהצדק ייעשה ואף לא אחת משלושת המכשפות הרעות רעות לא תזכה .אמן ואמן כן לו יהי רצון .רק בשביל שהרעות תתפחלצנה הייתי מזכה את לנור במיליון היא שווה אותן מיליון מונים ואם לא לנור אז כמובן אלדדולנור אחריו רק לא אחת מהן .!!!!

• תגובה מהירה
  • o
  • אתמול קראתי מה כתבה ילדה בת 12-על עלבונות לבת כיתתה לכולם
  • 30/08/2014 17:54
  • צפיות122
  • תגובה מהירה
  • o
  • אין לי פייסבוק, נותנת לכם אישור לפרסם בכל כלי תקשורת ציבורי רננה
  • 30/08/2014 18:12
  • צפיות97
  • תגובה מהירה
  • המכתב של מאיה- פורסם בפורום זה ב 29.8.2014, 20:31 רננה
  • 30/08/2014 18:19
  • צפיות78
הרשו לי לצטט את מכתבה של מאיה, ילדה בת 12 שכתבה רשומה בפורום האח הגדול :
הייתה לנו ילדה בכיתה , הייתה תלמידה טובה מאוד ומנומסת. הילדים בכיתה היו לועגים ומדברים עליה מאחורי הגב שהיא "חננה" כשהיא רצתה לדבר עם מישהו תמיד הייתה איזו ילדה שמתנפלת אליה וצוחקת אליה. הילדה הזאת הרגישה שיש לה ביטחון בגלל שיתר החברים לא היו מעירים לה. חזרתי יום אחד הביתה וסיפרתי את זה לאמי והתחלתי לבכות לא ידעתי מה לעשות כי פחדתי שאם אני אתערב גם אותי יחרימו. לכן אמא שלי החליטה לספר למנהלת ולמורה את מה שקורה בכיתה. המנהלת החליטה לטפל בזה ומאז אני והיא חברות טובות. אני חושבת שהמקרה של לינור בבית האח דומה מאוד ואני מבינה אותה. רציתי לשתף כדי שתבינו שלינור היא הזוכה שלי !!

מאיה יקרה, את הזוכה שלי. ישר כח וכל הכבוד לך ולאמך!

• תגובה מהירה

מקרא סימנים
  • הוספת תגובה הוספת תגובה
  • הודעה חדשה
  • הודעה עם תוכן
  • o הודעה ללא תוכן
  • תמונה מצורפת תמונה
  • וידאו מצורף וידאו

כללי הפורומים של ישראמדיה