נאס"א שילמה לאדם 18000 דולר בשביל לשכב במיטה במשך 70 ימים

האם הייתם שוכבים במיטה במשך 70 יום רצוף בעבור 18000$ (70752 שקל)? וכשאנחנו אומרים לשכב במיטה הכוונה היא לשכב במיטה ולא לקום, גם כשאתם צריכים לשירותים אתם חייבים לשמור על כלל אחד - מצב מאוזן, עם כל הכאב שכרוך בכך.


קרדיט: Drew Iwanicki

אז תאמינו או לא בשנה שעברה נאס"א מצאה 50 אנשים כאלה שעשו בדיוק את זה וקיבלו תשלום על כך. המטרה ללמוד כיצד השרירים והעצמות מושפעים לאורך זמן בתנאים הללו. המחקר עשוי להיות שימושי בשביל לדעת איך גוף האדם יתמודד עם משימות ארוכות טווח בחלל בעתיד כמו למשל טיסה למאדים.

 

אחד מהמתנדבים שמע לראשונה על הניסוי באתר Reddit והחליט להירשם לאחר מכן נבחר מתוך 25,000 מועמדים! בראיון ל-nextshark (מגזין אינטרנט) הסביר שהוא היה תחת פיקוח 24/7 ועקב אחר דיאטה קפדנית במיוחד ששמרה על משקלו (90 קילו), הפגישות עם החברה נעשו בלי יצירת קשר עין והחלק היותר קשה היה לעשות פיפי ב"כד פיפי" ומספר 2 בסיר - הכל תוך כדי שכיבה.

 

בנוסף לכל זה היו הגדרות ברורות בנוגע ללוח הזמנים שלו במהלך היום - כיבוי אורות בשעה 10 בלילה, הדלקת אורות ב-6 בבוקר. למרות שהיה במיטה כל שעות היום, אסור היה לו לישון או לנמנם, שזה לטענתו היה לא פחות מהתעללות אכזרית.

 

אחרי מיסים הוא הרוויח 13,000 דולר ב-70 יום, לא כולל 38 ימים לפני הזמן שהוא התחיל את המחקר ו-38 ימים אחרי שהוא סיים אותו בהם היה תחת פיקוח וההכנות לקראת המחקר.

 

בסה"כ זה יוצא 170 דולר ליום בשביל לשכב במיטה? מה אתם אומרים שווה ניסיון?

אגב אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבחור ב-Twitter