טבלת ליגת העל    לוח משחקי מונדיאל 2018

חמודה אבל משוגעת (חלק א)

 
אז כמו שכבר אמרתי אני מטייל באירופה, כרגע אני נמצא בעיירת סטודנטים פסטורלית  בלב פורטוגל. עיר עתיקה, כנסיות, בתי קפה קטנים בני 80 שנה, הרים ירוקים, נהר רחב שחוצה את העיר ועשרות אלפי סטודנטים הופכים את העירה הקטנה והיפה  הזאת למקום אטרקטיבי למטיילים. אבל לא על זה רציתי לספר לכם.
בעיקר בגלל העובדה שהתקציב שלי מוגבל מאוד אני ישן אצל מקומיים שאני פוגש דרך האינטרנט. בדרך כלל אני מגיע לאנשים נחמדים מאוד שאפילו מבשלים בשבילי ולוקחים אותי לסיבוב בעיר. נחמדים אבל מוזרים , וחלקם אפילו הייתי אומר קצת משוגעים. בכל זאת מה אפשר לצפות מאנשים שמזמינים זרים מוחלטים לישון אצלם בבית לכמה ימים.
 
פה אני ישן אצל סטודנטית סינית שהגיע לפורטוגל לחצי שנה של החלפת סטודנטים.
חביבה מאוד, חייכנית אוהבת לעזור ולמזלי הרב אפילו מדברת אנגלית, רק קצת משוגעת. היא קמה כל בוקר ב6 ( אף אחד לא קם בפורטוגל ב6) ולומדת למשך שעתיים, אז היא הולכת לרדיו המקומי שבו היא מתנדבת עד 10 בבוקר. משם לאוניברסיטה לשעורים עד הצהרים, אחרי הצהרים היא נפגשת עם כל מני קבוצות שונות ומשונות של אנשים, ובערב היא הולכת לשעורי שירה, שפות או ריקוד.
 
 
אחרי השעורים הפרטיים היא בדרך כלל פוגשת חברים לארוחת ערב ( אין לה אפילו מטבח בבית היא אך ורק אוכלת בחוץ) ולאחר מכן הם הולכים למשקה. בלילה היא נשארת ערה עד השעות הקטנות כדי ללמוד ולקבל ציונים טובים. 
בין כל הלוח הצפוף שלה היא מצאה לי שעה ולקחה אותי לסיבוב אתרים בעיר. היא ידעה את הסיפור של כל כנסיה ורחוב, ששאלתי אותה איך היא יודעת כל כך הרבה על ההסטוריה של בעיר היא הסבירה לי שכאשר מגיעות קבוצות של סטודנטים מערים אחרות היא תמיד מתנדבת לקחת אותם לסיבוב ולהכיר להם את העיר.
 
האינפורמציה הזאת לא הפתיע אותי והמשכתי לטפס במעלה הגבעה לכנסיה הישנה. לאחר כמה שניות של שקט היא שאלה אותי איך אני יכול לחיות ככה? מזה ככה, שאלתי אותה.
 
ככה,בלי שעון. אני לא צריך לדעת מה השעה כי זה לא משנה לי , אמרתי לה. זה בדיוק העניין היא אמרה, זמן לא חשוב לך, אתה לא מרגיש שאתה מבזבז את הזמן שלך ולא עושה כלום. אני מטייל אמרתי לה. כן אבל חוץ מלראות מקומות חדשים אתה לא עושה כלום! ואז היא הסבירה. אני קמה כל בוקר כל כך מוקדם והולכת לישון מאוחר בגלל שאני רוצה להספיק, וללמוד הכל. כאשר אני רואה סרט או סתם יושבת מבלי לעשות כלום אני מרגישה שאני מבזבזת את הזמן שלי!
 
שאלתי אותה מה היא ההגדרה של זמן בשבילה, היא המשיכה להסתכל על הרצפה ואמרה ״משהו שאתה יכול לבזבז, בדיוק כמו כסף״ אני תמיד מרגישה שאין לי מספיק זמן, ובגלל זה אני מרגישה אשמה כשאני לא עושה כלום מועיל. ( חינוך סיני אמיתי חשבתי לעצמי) כאשר הגענו לקצה הגבעה התיישבתי ונהנתי מהנוף, היא נשמה שתי נשימות עמוקות ואמרה לי שהיא חייבת לרוץ כי היא מאחרת לשיעור שירה. התענגתי על הנוף המדהים והרוח הקרירה שהגיע מהנהר, משוגעת אמיתית חשבתי לעצמי (בהחלט ראויה לסיפור המשך) כאשר ראיתי אותה רצה במורד הגבעה שכרגע טיפסנו, מבלי בכלל להנות מהנוף...
 
 
לעוד סיפורים ותמונות לייק לונלי פלג- יומן מסע