המדריך לטרמפיסט באפריקה

 
אתם כבר יודעים שאני ממליץ בחום לטייל באפריקה. ואם כבר אתם פה, תטיילו בטרמפים. לנסיעות הארוכות מומלץ לתפוס מונית או אוטובוס כי זה הרבה יותר מהיר. לנסיעות קצרות של שעתיים שלוש בין הכפרים מומלץ לנסוע בטרמפים. זה לרוב בחינם וגם אם לפעמים יבקשו ממך קצת כסף לדלק זה עדיין יעלה רבע ממונית . האנשים הכי חביבים שפגשתי מעודי הם מאפריקה! ולכן דווקא פה הכי בטוח וקל לתפוס טרמפים ( וכמובן העובדה שבדרך כלל יש רק כביש אחד שמחבר בין מקום למקום) .
 
 
 
בגדול יש כמה אופציות עיקריות למי שיעצור לכם:
 
1. האופציה הכי סבירה הם הנהגי המשאיות, חביבים ומשועממים עם הרבה מקום מאחורה. הם בדרך כלל ינסו להרוויח עליך כמה ג׳ובות למרות שהם בכלל לא משלמים על הדלק.
 
2. אופציה מספר שתיים היא הטובה ביותר אך לא הכי סבירה לקרות. ג׳יפים חדשים של עובדי ממשלה מושחתים , מקומיים לבנים, או מתנדבים אירופאים . הם בחיים לא יבקשו ממכם כסף, ואפילו יורדו אותכם ממש איפה שאתם צריכים.
 
3. האופציה השלישית היא ברכב שבור, שגם ככה עמוס באופן מוגזם של מקומי נחמד שרוצה לעזור לכם. האופציה טובה אך ממש לא נוחה ויש סיכוי טוב שלא תגיעו ליעד עקב חוסר בדלק, או התעקשות מצד הנהג שתבואו לראות את הכפר שלו. גם הם כמעט אף פעם לא יבקשו כסף.
 
4. האופציה הרביעית היא אופנוע . הם כמעט תמיד מבקשים כסף. אם יש לכם תיק גדול אחרי 20 דקות ,הנסיעה הופכת להיות בלתי נסבלת.
 
5. האופציה החמישית היא סוס או חמור , בדרך כלל חמור , רתומים לעגלה. זה כל כל איטי קופצני ולא נוח שכבר עדיף ללכת ברגל כמו ה90%  הנותרים מתושבי אפריקה.
 
מוגש כחומר למחשבה ע״י האדם הנודד.
חפשו אותי בדף הפייסבוק שלי לעוד תמונות וסיפורים. לונלי פלג- lonely peleg