אפריקה ,לא מה שחשבתם

מוקדש לאנשים היפים ליד רמקול ימין.

הפעם רציתי לכתוב על משהו טיפה שונה, אם לא הייתם בארץ מאז שנות ה80 , או שאתם מעל גיל 50 אין שום סיבה מוצדקת שלא תדעו שארץ הקודש עושה דבר מדהים בקנה מידה עולמי. חוץ מחקלאות ,טכנולוגיה ונשק ישראל מובילה ומעצבת ז׳אנר מוסיקת הטראנס הבינלאומית . לא פעם שאמרתי שאני מישראל הגדירו אותה בתור ״בירת הטראנס העולמית ״ ובצדק.
 
ה- Dj הישראלים נחשבים היום לטובים בעולם, ומופיעים על הבמות הכי גדולות.  הז׳אנר שהתחיל בתור משהו חריג בתחילת שנות ה 90 בארץ , הפך מהר מאוד להיות משהו נורמטיבי. היום כמעט כל נער ונערה בישראל היו במסיבת טבע או פסטיבל פעם אחת לפחות. כור ההיתוך שניסתה ליצור ממשלת ישראל עם קום המדינה נכשל כישלון חרוץ . ממשלת ישראל נכשלה בעיקר בגלל  העובדה שהחברה הישראלית היא חברה רב עדתית, ואף אחד לא רצה לקבל, ללמוד או לחלוק מהשונה ממנו. כולם רצו להשאיר בדיוק עם אותו הלבוש, מסורת, מנהגים , תרבות וכמובן מוסיקה. אז נכון, זה לא בדיוק  דמות ״הצבר ״ שממשלת ישראל ניסתה ליצור, אבל יש פה התחלה של משהו, משהו שמאחד רבים מין הישראלים, האהבה למוזיקת הטראנס. אף פעם בחיים שלי לא ראיתי מגוון כל כך רחב של אנשים במקום אחד, כמו במסיבות הטראנס.
 
מה שמשותף לכולם זה שכולם רוצים לבואו ולהתפרק מכל הלחץ שיש בארץ, אפילו אם זה רק לכמה שעות, ולהתחבר קצת יותר לטבע, ולתכנים של ״אהבה ושלום".
 
 
רוקסטים, גלקטיים, יוצאי הודו, ערסים, רוסים, מבוגרים, נערים, ערבים, אתיופיים ,פיראטים למיניהם  ,חבורות מהפריפריות או ילדות עשירות מהרצליה. כולם שם, כולם מוזמנים. אתה יכול לבואו לבד או בחבורה, אתה יכול להתלבש איך שבא לך, או לא להתלבש בכלל, לבואו מחופש. זה לא משנה לא יגידו לך פה אי אפשר. זה כמו גן שעשועים ענק למבוגרים. ישראלים מציפים כל שנה את כל הפסטיבלים הכי גדולים בעולם מהboom בפורטוגל ל ozora בהונגריה, לפסטיבלים באוסטרליה וברזיל.
 
עכשיו אני אספר לכם משהו שהרבה מכם לא יודעים. המילה הנכונה לתאר את זה יהיה ״ קהילת הטראנס בקייפ טאון , דרום אפריקה״ שלדעתי היא אחת מהיפות בעולם. באוקטובר שכל העולם נכנס לתרדמת חורף, בקייפטאון השמש זורחת ואיתה מסיבות הטראנס. עד תחילת מאי כמעט כל שבוע יש מסיבה! החל ממסיבות קטנות של 500 אנשים ועד פסטיבלים של 15,000. אין ספור DJ ישראלים מגעים לקייפטאון כל שנה לנגן ולהנות מאחת הערים היפות בעולם. פסטיבלים של שלושה ימים לאורך כל הסוף שבוע, הפקות ענק והכל מתרחש במקומות הכי פסטורליים מסביב לקייפטאון. כמעט כל מסיבה תכלול אזור קמפינג מסודר,אגם קטן, נהר או בריכה , שירותים, מקלחות , וכמובן דוכני אוכל ושאר פינוקים במחירים נוחים לכל כיס. ההפקה, איכות הסאונד והתפאורה לא תבייש פסטיבלים אפילו בקנה מידה עולמי.  
 

 
הדובדבן שבקצפת לדעתי הוא הפסטיבל האחרון בעונה, בתחילת מאי  africaburn. הגירסה של אפריקה ל burningman בארצות הברית. נכון שזה לא פסטיבל טראנס אבל זה פשוט אחד החוויות הכי טובות שהיו לי בחיים . שבוע באמצע במדבר בלי כסף, טלפון או דאגות. הכל מובנה על הרעיון של לחלוק דברים עם הסביבה, "sharing is caring". ממש נבנית לה עיר שלמה באמצע המדבר לשבע ימים. ישנם ״מחנות״ שמחלקים אלכוהול בחינם, אחרים אוכל, אחרים שתיה חמה, חלק מהאנשים מחלקים דברי אומנות קטנים, וחלקם מכינים דבש , עוגיות ואפילו גראס תוצרת בית לחלק לאנשים. אחרים יחלקו חיבוקים או חיוכים , אני חלקתי ציורי שמן, דבר שהיה הצלחה מסחררת כל שנה. כמו כן ישנם שעורי יוגה, יצירה ,תיפוף , קרקס וכל דבר בעצם שאנשים מוכנים ללמד. להסתובב כל היום בין המאהלים השונים, לראות אלפי אנשים מחופשים, לאכול ,לשתות ולפגוש אנשים מגניבים. ובלילה מופעי לייזר ואורות ,פסלי ענק , רכבים שיורקים אש, אופנועים מוארים בצורות של מדוזות, כרישים ולווייתנים  אינספור במות הזויות ומיוחדות עם כל סוגי המוסיקה שאפשר לדמיין. 
 
אז באמת אם אתם אוהבים , הרפתקאות, אנשים יפים, קיץ, פסטיבלים, וטראנס אתם חייבים לבקר בקייפטאון. 
 
 
קישורים לכמה מהפסטיבלים הטובים ואתר אינטרנט עם כל הפרטים על המסיבות טבע  בקייפטאון:

http://capetowntranceparties.com/home/

http://www.capetownmagazine.com/news/Cape-Town-Trance-Season-Overview/10_22_18785